Follow Me

30.11.2019

Ben Blaven je jedinou horou pohoří Black Cullins, která není součástí jeho hlavního hřebene. Máš-li štěstí a dostaneš-li se až na vrchol (když zrovna svítí slunce) spatříš neskutečné výhledy po celém Isle of Skye a jeho okolí.

29.11.2019

Je večer, „midsummer“, nejdelší den, což znamená, že na skotské vysočině svítí slunce až do půlnoci. Vychutnáváme si pohled na okolní hory a mořskou zátoku, ve které se místní krása odráží, a pak nás začnou napadat muchničky, otravný krve sající mikro - hmyz.

28.11.2019

Mohli jsme odpočívat. Veselit se a popíjet alkohol. Zevlit nebo objevovat historická místa a kulturní památky severního Walesu. Po absolvování cesty okolo pobřeží v Pembrokeshire bychom si z výše jmenovaného zasloužili úplně všechno. My jsme ale řekli NE!

27.11.2019

„Moc se omlouváme za počasí,“ řekne ti skoro každý Velšan a je rád, že i tak si vážil do jeho krajiny cestu. Dnes je typicky velšsky – prší. Dáváme si báječnou snídani, která je nečekaně součástí ubytování, a nasedáme do auta.

26.11.2019

Předpověď počasí je eufemisticky řečeno „neradostná“. Od poledne má vytrvale pršet. Vstáváme ještě před sedmou ranní a zabaleno máme už před snídaní.