top of page

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI

     Většinu informací jsem se snažila vepsat do popisu každé jednotlivé cesty zvlášť. Pokud máte otázky, na které jste nedostali odpověď v popisu cesty, prosím, podívejte se na list otázek a odpovědí níže. Možná tam bude právě ta Vaše. 

 

Pokud i nadále hledáte odpověď na nějakou z Vašich nezodpovězených otázek, prosím, napiště mi:

 

 

 • Jaký je minimální počet účastníků, aby se výlet konal?

Pro jakýkoli výlet z nabídky neexistuje žádný minimální počet účastníků. Nemám ráda tradiční velké organizované zájezdy. Moje výlety jsou vymýšleny s nadšením pro dané místo a událost a jsou koncipovány pro malou skupinu lidí.

Výlet se tedy bude konat, i pokud se přihlásí pouze jedna jediná osoba.

 

 • Existuje nějaký věkový limit pro přihlášení na zájezd?

Ne. Věřím, že věk není číslo, nýbrž míra lenosti každého z nás. Znám osmdesátileté turisty, kteří dokáží zdolat vrcholky vyšší než jejich vnuci a vnučky a naopak. Pokud se tedy cítíte příliš líní na každodenní zážitky a putování, prosím, neberte to zle, ale nehledejte na těchto stránkách. Mé výlety nejsou určeny pro Vás. 

 

 •  Kdo bude naším průvodcem?

Protože mě samotnou navštívení navržených lokalit láká, a protože chci během každého výletu zachovat patřičný standard, který se bez mé přítomnosti neobejde, všechny výlety budu provázet já (Klára Skuhravá) osobně.

 

 • Náročnost výletů- zvládnu to i já?

Náročnost výletů jsem se snažila popsat u každého výletu zvlášť. Je to velmi individuální otázka. Pokud si nejste jisti, napište mi.

 

 • Mohu nějaký den vynechat túru?

Ano i ne. Záleží na výletu, který si vyberete. Například Putování po The West Highland Way tuto možnost nabízí. Zbylé dva jarní výlety bohužel nikoliv. (Samozřejmě, kdyby nastala závažná (zdravotní) situace, je možné přeskočit nějaký den na jakékoli túře.) U letních výletů je také odpověď na tuto otázku individuální.

 

 • Jaké jsou možnosti stravování?

Během většiny výletů budeme denně procházet skrz menší či větší vesnice a městečka, kde je možné najít restaurace nebo obchody s jídlem. Při nocování v ubytovnách a hostelech je možné použít místní společnou kuchyňku. Další možností je přibalení vlastního kempingového vybavení na vaření. Záleží na Vás, co dokážete na svých bedrech unést. (Pozn. Pokud máte plynový vařič, nechte bombu doma. Letadlem ji nepřevezete.) Během některých výletů je nutné do batohu přibalit i jídlo na vícedenní túry, během kterých budeme mimo civilizaci (př. The Cape Wrath Trail).

 

 • Nemám vlastní vybavení na kempování. Mohu se i tak účastnit výletu?

Samozřejmě ano. Existuje mnoho různých půjčoven vybavení, případně si můžete vybavení dokoupit. Ráda nabídnu pomocnou ruku při řešení tohoto problému. Ať už s hledáním vhodných půjčoven, nebo rady ohledně vybavení, které je potřeba koupit. 

 

 • Jak se mohu přihlásit?

Na všechny výlety je možné se přihlásit pouze přes e-mailový kontakt v záložce "Kontakt". Vzhledem k tomu, že jsou výlety organizované pro malé skupy účastníků (4 -10), je pro mne velmi důležité, abychom se před začátkem cesty dokázali pochopit v tom, co od výletu můžete očekávat.

 

 • Jak vysoká je záloha? Je záloha vratná?

Na žádný z výletů se nevybírá žádná záloha. Zálohou pro mě je fakt, že si koupíte letenku do Edinburghu (případně jiného počátečního místa výletu). Samozřejmě Vám s tímto krokem ráda pomohu. Na místě pak platíte za mé průvodcovské služby. 

 

 • Jaké jsou potřeba cestovní doklady?

Všechny výlety jsou (prozatím) vedeny do zemí Evropské Unie, proto Vám na cestu postačí nový občanský průkaz. Případně si s sebou můžete vzít pas.  (V tom případě ale nechte občanský průkaz doma.)

 

 • Je potřeba nějaké očkování?

Ne. Každopádně, jste si jisti, že Vaše tetanovka pořád ještě platí?

 

 

Našli jste odpověď na Vaši otázku? Napište mi:

bottom of page