top of page
Anchor 1

KARIBIK
Po stopách Pirátů z Karibiku
leden - únor 2024

Odpočiň si na bílých plážích, ochutnej karibský rum, vykoupej se pod vodopádem, prozkoumej tropické pralesy a objev kreolskou kulturu na nezapomenutelné plavbě okolo "Závětrných ostrovů" Malých Antil.

 • Návštěva ostrovů: Martinik, Dominika, Guadalupe, Svatá Lucie a Svatý Vincent

 • šnorchlování se želvami, chytání ryb, koupání pod vodopády a v moři u bílých karibských pláží

 • plavba na majitelské Beneteau Oceanis 41, možnost zdokonalení se v trimování plachet

 • výlety okolo ostrovů skrz deštný prales

 • ochutnání výborné místní kuchyně, grilovaní humři, krevety, ryby...

 • poznávání kreolské kultury

 • zkušená česká průvodkyně a český kapitán

 • malá skupina max 4+1 osob

 • velmi individuální program

 • výlet je možné absolvovat i s dětmi

Karibik

Užij si šnorchlování se želvami, výlety do tropických pralesů, koupání v kaňonu i pod vodopády, ugriluj si humra, krevety a užij si oheň na pláži. Projdi se po místech, kde se natáčeli Piráti z Karibiku. Ochutnej legendární karibský rum, nebo se jen tak zastav "tady a teď" na bílé pláži pod palmami.

Uteč před zimou na nezapomenutelnou plavbu okolo Martiniku, Dominiky, Guadalupe, Svaté Lucie a Svatého Vincenta, do míst tropického ráje, kde nás každý den bude čekat nové dobrodružství.

Nemusíš být ostřílený mořeplavec. Na palubě budeme mít zkušeného kapitána, který sám přeplul Atlantik a na podzim 2023 se chystá na další přeplavbu. Pokud budeš mít chuť, rád tě vše naučí, případně zlepší tvou techniku trimování plachet. 

Naši čtrnáctidenní plavbu budeme absolvovat na lodi Beneteau Oceanis 41 se dvěma teplými sprchami a záchody, kuchyní a třemi kajutami. Loď je dimenzovaná pro 8 pasažérů.

Karibik

Itinerář výletu:

 

Den 0: Odlet z ČR/SK/A do Paříže a následně přímým letem na Martinik.

 

Den 1: Přílet na Martinik dle letového řádu (většinou v odpoledních hodinách). Podle předchozí domluvy tě můžeme vyzvednout na letišti, nebo objednat taxi z letiště do mariny Le Marin, kde se sejdeme. Uvítání na lodi, welcome krevetová párty a seznámení s Karibikem.

Den 2: Nákup potravin (Pozn. Dle předchozí domluvy můžeme zařídit i předem, abychom neztráceli čas). První kratší plavba okolo ikonické skály Le Diamant, na které během dobývání Martiniku žilo několik měsíců na 150 lidí. Nyní má skála status válečné lodi. Výhled na pomník Otroctví a plavba do Les Anses-d´Arlet. Potápění a šnorchlování se želvami, objevení kreolské kultury. Odpoledne přeplavba do zátoky Anse Dufour a Anse Noire, možnost procházky okolo pobřeží, plavání v "mořském tunelu" a objevení dalšího šnorchlovacího místa.

Den 3: Odhlášení z Martiniku v Saint Pierre. Návštěva města, jehož historické centrum bylo zničeno erupcí. Neštěstí přežil jen místní podivín a jeden vězeň. Do dnešních dní jsou zde zanechány některé polo-zřícené domy s fotkami jejich nepřeživších obyvatel. Je zde nádherný výhled na sopku Montagne Pelée (1397 m).

Den 4: Přeplavba na nejzelenější a dle kapitána i nejkrásnější ostrov Dominika. (Pozn. Dominika je britský ostrov. Platí se zde východokaribským dolarem). Během dne budeme plout okolo severního pobřeží Martiniku a dál okolo celého západního pobřeží Dominiky. Cestou můžeme rybařit, koupat se, užívat si pohledy na duhy po tropických přeháňkách. Odpoledne/večer připlouváme do Portsmouth na severu ostrova.

Den 5: Dnes necháme loď "za zády" a vyrazíme na celodenní výlet okolo severní části ostrova. Jako první navštívíme a  poplujeme po Indian river. S místním průvodcem budeme pozorovat leguány a další tropické druhy i neskutečně barevnou a šťavnatou floru. Po Indian river nás čeká návštěva lokálního trhu, kde mžeme ochutnat místní tradiční kuchyni. Posilněni vyrazíme na vodopády, navštívíme továrnu na čokoládu, u města Calibishie se projdeme okolo červených skal Red rocks a cestou zpátky do mariny ochutnáme místní rumy.

Den 6: Přeplavba na západní pobřeží ostrova Marie Galante, kde se nachází obrovská bílá pláž s palmami v pozadí. Odpoledne nasbíráme dřevo, při západu slunce zapálíme oheň a ugrilujeme si dobroty.

Den 7: Krátká přeplavba na souostroví Terre-de-Haut. Návštěva místního městečka, šnorchlování, krátký výlet po ostrově skrz tropickou vegetaci (cca 5 km).

Karibik

Den 8: Vracíme se zpátky na jih. Celodenní přeplavba na Dominiku do hlavního města ostrova Roseau.

Den 9: Průzkum Dominiky - výlet do vnitrozemí ostrova k Laudat. Trek skrz deštný prales a koupačka pod vodopády Middleham falls. Možnost výletu i na Trafalgar falls, Jack falls a Fresh water lakes. Přejezd ke kaňonu Titou Gorge, kde se natáčeli Piráti z Karibiku. Plavání průrvou v kaňonu až k vodopádu (cca 70 m dlouhá průrva, možnost vypůjčení záchranných vest), cestou zpátky se ohřejeme v horkých pramenech. V pozdním odpoledni návrat do Roseau a večerní návštěva města.

Den 10: Dnes nás čeká sice náročný, ale nádherný trek skrz deštný prales z Laudat k vroucím jezerům Boiling Lakes. Cca 10 km vede přes bahnité cesty nahoru a dolu.

Den 11: Po náročném treku nás čeká odpočinková celodenní plavba z Dominiky okolo Martiniku až na Svatou Lucii do městečka Soufriere, kam bychom měli dorazit odpoledne. (Pozn. Pokud bude zájem, můžeme si vyzkoušet noční plavbu a "ušetřit" tak den.)

V případě noční plavby můžeme zavítat na návštěvu horkých pramenů, vodopádů, podívat se na bahenní lázně, nebo vystoupat na ikonickou horu Petit Piton 739 m (Pozn. Technicky náročný trek spojený s lezeckými pasážemi.)

Den 12: Přeplavba ze Svaté Lucie na Svatý Vincent (Pozn. Oba ostrovy jsou britské.). Odpoledne připlouváme do Wallibou, kde se natáčela slavná scéna z Pirátů z Karibiku s připlutím Jacka Sparrowa na vrcholu stěžně. Obhlídneme místní molo a okolí a večer nás čeká humrový večírek na pláži s "Mikem".

Den 13: Plavba na Martinik do Sainte Anne, šnorchlování, koupání, chytání ryb.

Den 14: Trek okolo pobřeží na jednu z největších a nejkrásnějších pláží na Martiniku, pláž Grand Anse Des Salines a výlet do destilérky rumu. 

Den 15: Podle času možnost treku okolo La Trinité a cesta na letiště. Odlet z Martiniku dle letového řádu.

Den 16: Přílet domů.

Pozn. Každý den se i během přeplavby můžeme koupat, chytat ryby. Není problém zastavit, šnorchlovat, vykoupat se nebo se povozit na laně za lodí. Itinerář výletu se bude upravovat dle počasí, nálady a osobních preferencích každého z účastníků.

Den -1: Setkání s účastníky ve sklepě v Týnci. Seznámení se, probrání individuálních přání s možností úpravy výletu na míru. (Pozn. Toto setkání budeme domlouvat na září/říjen 2023.)

Karibik

Maximální počet účastníků: 4 + (1)

25. 12. 2023 - 6. 1. 2024 - Vánoce a Nový rok v Karibiku

TERMÍN JE OBSAZEN

6. - 20. 1. 2024 Leden v Karibiku

1 (+1) VOLNÁ MÍSTA

cena: 1750 

20. 1. - 2. 2. 2024 Leden v Karibiku

TERMÍN JE OBSAZEN

3. - 17. 2. 2024 Únor v Karibiku

(+1 VOLNÉ MÍSTO)

cena: 1750 

17. 2. - 1. 3. 2024 Únor v Karibiku

(+1 VOLNÉ MÍSTO)

cena: 1750 

Karibik

Na výlet bude vybírána nevratná záloha ve výši 10.000 Kč/osoba.

Cena zahrnuje:

 • Pronájem majitelské lodi Beneteau Oceanis 41

 • Služby kapitána 24 hodin denně

 • Pojištění kauce

 • Průvodcovské služby dvou českých průvodců

 • Welcome a Good bye party

 • Večerní grilovačka na pláži při svitu hvězd

 

Cena nezahrnuje:

 • Zpáteční letenka na Martinik (Pozn. Cca 15-20.000 Kč)

 • Cestovní pojištění, očkování, léky (viz poznámka níže)

 • Strava (viz. poznámka níže)

 • Strava pro kapitána (Pozn. Je pravidlem, že posádka se dělí o náklady na stravu kapitána.)

 • Poplatky za lodní stání, naftu, plyn, check-in/out na ostrovech, vstupy do památek a destilérek, návštěvu vodopádů, plavbu po řece, místní průvodce, výlety po ostrovech, taxi (odhadem 300-400 €/osoba

Karibik

Ubytování:

Ubytováni budeme na majitelské lodi Beneteau Oceanis 41, která je dimenzovaná pro 10 členů posádky. Loď má 2 záchody a 2 sprchy s teplou vodou, kuchyňku, 3 kajuty. V kajutách se spí po dvojicích.

(Pozn. V případě, že by chtěl jet i pátý účastník, bude spát v salónku.)

Postele jsou vybaveny matrací, polštářem, přikrývkou a každý má svůj ručník. Spacák můžeš nechat doma.

Karibik

Plavba, kotvení, běžný den výletu a doprava po ostrovech:

Běžný den výletu v podstatě nikdy nenastane :). Každý den budeme mít jiné aktivity a jiný program. Pokud se někdy nebudeš na danou aktivitu cítit, je možné zůstat na lodi, nebo si jen tak lehnout na pláž. Plány se budou měnit dle tvých preferencí a hlavně podle počasí a větru, abychom se vždy včas dostali tam, kam budeme chtít.

Náš kapitán Michal se bude snažit plout hlavně na plachty. Motor budeme používat pouze v případě nouze. Pokud se domluvíme, není problém vyplout brzy ráno, nebo některou z delších přeplaveb absolvovat přes noc, abychom ušetřili den. V Karibiku budeme kotvit u bójí nebo na kotvě v zátoce. Z lodi se na pevninu budeme dostávat pomocí člunu s přídavným motorem (dingy).

Na ostrovech budeme využívat služby větších taxi s průvodcem/řidičem.

Karibik

Čas:

Čas je obyvateli Karibiku vnímán jinak než u nás. Místní mají většinou na všechno hodně času. Čtvrthodinové i delší čekání není výjimečné. Proto, pokud patříš k extrémně dochvilným lidem, věz, že tě karibský systém může dost vystresovat.

Náročnost výletu:

Výlet není fyzicky náročný. Zvládne ho každý. Vždy bude záležet na jednotlivých účastnících. Tím, že poplujeme v malé skupině se dvěma průvodci, můžeme den klidně rozdělit na lehčí a těžší variantu. Plout budeme v závětrných částech ostrovů, kde nejsou velké vlny, proto mohou jet i lidi, kterým bývá jinak na lodi nevolno.

Karibik

Podnebí a počasí v Karibiku:

Karibik se nachází v tropickém klimatickém pásmu. V prosinci, lednu a únoru se průměrná noční i denní teplota pohybuje okolo 25 °C (Pocitová teplota je klidně 30°C!). Vzhledem k tomu, že se nacházíme v tropickém pásmu, čekej nevyzpytatelné počasí. Déšť se střídá se sluncem a dost často je ve vnitrozemí dusno a vlhko, takže jediná záchrana je skočit do moře, které budeme mít naštěstí pořád "po ruce".

Karibik
logo.jpeg

Výbavu si můžeš doplnit třeba na www.ferrino.cz. Chceš dostat 150 Kč slevu na celý nákup (včetně nezlevněného zboží)? Stačí objednat produkty nad 1.500 Kč, vybrané zboží vložit do "košíku" a do okna "slevový kód" zadat heslo justwalkit. Na e-shopu seženeš třeba moje oblíbené hůlky Mustang, návleky Cervino nebo i batoh Overland. Vše ve skvělém poměru kvality/ceny.

apmsport_logo_male__-2.png

Doplň si zásoby sportovního vybavení v e-shopu nebo na prodejně APM sportu. Sleva 10% na celý nákup po zadání kódu: justwalkit

northshop.png

Udělej si radost a doplň zásoby sportovního vybavení v e-shopu nebo na prodejně NORTH SHOP.cz. Připraveny jsou nádherné péřové sukýnky SKHOOP, merino oblečení [sn] nebo třeba moje nejoblíbenější "kraťaso-sukně" Betty SKHOOP. Sleva 10% na celý nákup (při nákupu nad 1000 Kč) po zadání kódu: justwalkit.

Základní vybavení:

Na cestu do Karibiku ti bude stačit malé příruční zavazadlo, do kterého zabal hlavně plavky, opalovací krém (klidně faktor 50!), sluneční brýle, šátek, šnorchlovací zařízení (Pokud máš. Pokud nemáš, dá se půjčit na lodi nebo koupit v Karibiku.) Určitě nezapomeň žabky, v těch budeš chodit, kromě džungle, téměř nonstop. Doporučuji rychleschnoucí sportovní ručník a krém po-opalování.

Do džungle ti budou stačit tenisky, tričko s dlouhým rukávem a rychleschnoucí lehké kalhoty (dlouhé).

Na lodi může trochu víc foukat, pokud do toho ještě sprchne, doporučuji přibalit lehkou větrovku a mikinu.

 • Žabky – Dají se ale když tak koupit kdekoli.

 • Tenisky – Lehké boty, ve kterých pojedeš, a které si s sebou vezmeš třeba i na výlet k vodopádům do pralesa a nebude ti vadit, když se ušpiní.

 • Delší rychleschnoucí lehké kalhoty, mikina

 • Lehká nepromokavá bunda, nebo nic, pokud ti nebude vadit, že trochu zmokneš :) .

 • Letní šaty, sukně, kraťasy, tričko, tílko, šátek

 • Spodní prádlo dle uvážení (vše se dá vyprat)

 • Hygienické potřeby v cestovním balení

 • Sluneční brýle, opalovací krém a krém po opalování

 • Lékárnička: léky, které běžně užíváte, obinadlo, náplasti na puchýře,

 • Fotoaparát

 • Čelovka

 • Power-banka

 • Knížka

 • Baťůžek na výlety (může být i batůžek do letadla)

Karibik

Zavazadlo:

Do Karibiku doporučuji vše zabalit do menšího batůžku, který pak můžeš využít i na každodenní výlety po ostrovech.

Karibik

Alkohol a drogy:

V Karibiku je konzumace drog nelegální. Jedinou tolerovanou návykovou látkou (kromě alkoholu) je marihuana, která se dá zcela běžně kdekoliv koupit. Pití alkoholu je legální a koktejly z rumu vyhlášené. Litrová lahev dobrého karibského rumu se dá sehnat za 10 euro.

Kriminalita x bezpečnost:

Obyvatelé Karibiku jsou velmi vstřícní a ochotní vždy pomoci. Hlavním problémem jsou menší krádeže, takže si člověk musí hlídat své věci. Večer a v noci je zde zcela bezpečno. Každý ostrov je ale jiný. Například na Dominice je jen pár desítek policistů a téměř nulová kriminalita. "Všichni znají všechny" a případný zločin se rychle vyřeší.

Kapitán Michal Krysta:

Běh, paragliding, kolo, kajak, lezení a samozřejmě jachting. To vše ve vrcholové (závodní) úrovni. Michal Krysta patří už několik let k všestranným sportovcům v českém outdooru. Věnuje se extrémním štafetovým závodům, terénnímu triatlonu a jako jeden z mála Čechů se účastnil i extrémního závodu Red Bull XAlps.

Na svých cestách učí lidi létat, lozit, surfovat a nás naučí i jachtařit. Na lodi se poprvé ocitl v šesti letech, kdy ho voda a možnost plout úplně pohltila.

V roce 2021 přeplul sám na vlastoručně postavené lodi Atlantik. V současné době organizuje jachtařské kurzy a dál se věnuje závodnímu jachtingu.

Více o jeho aktivitách najdeš na www.bivaq.cz nebo na fb. stránce @bivaq.

Michal Krysta
běžíme

Průvodce Klára Skuhravá: Jsem mladá aktivní slečna hrdá na Českou republiku. Mluvím plynule anglicky, domluvím se německy, indonésky a pár slov zvládnu i ve španělštině a italštině.

Studovala jsem obor Zahradní a krajinná architektura na Mendelově Univerzitě v Brně a poté i v Lednici na Moravě. Během studia a následujících let jsem v rámci různých stáží a pobytů navštívila, pracovala, studovala, žila a dobrovolničila v desítkách zemí. Zamilovala jsem si hlavně Skotsko, Španělsko a východní Asii.

Mou vášní je cestování, poznávání nových kultur a poslouchání životních příběhů lidí z celého světa. Nejvíc ze všeho miluji a obdivuji horské krajiny a přírodu obecně.

Kapesné a výdaje za stravu:

Výdaje na stravu jsou v Karibiku zhruba na úrovni západní Evropy. Pokud budeš chtít ušetřit, není problém si na lodi každý den uvařit a vždy dopředu nakoupit vše potřebné ve větších (levnějších) supermarketech.

Pokud se budeš chtít rozšoupnout, pak musíš počítat s vyšší cenou v restauracích než u nás. Každý ostrov je ale jiný. Většinou počítej s tím, že na britských ostrovech je obecně dráž - ceny o cca 20% výš. 

Na Martiniku (francouzský ostrov)

- hlavní chod (ryby) cca 15- 20 euro

- pivo - 3,5 - 5 euro

- káva -  2 eura

Téměř všude se dá platit kartou. I bankomaty jsou "na každém kroku". Pokud budeš chtít platit hotově, doporučuji CZK proměnit za eura (těmi se platí na francouzských ostrovech) případně americké dolary, které se dají vyměnit za východokaribský dolar i eura.

Kapesné záleží na tobě. Tedy konkrétně na tom, zda si budeš chtít užívat jídel z restaurace a alkoholu, nebo zda si budeš chtít spíše vařit.

Karibik

Očkování, léky, hygienické podmínky:

Na karibských ostrovech je ucházející zdravotní péče (mnohem lepší, než například v Africe nebo Indonésii) hodně podobná té naší evropské. Na francouzských ostrovech by ti dokonce k ošetření měla stačit kartička pojištěnce. Před cestou není potřeba absolvovat žádné očkování. Vše je ale na tobě. O všech očkováních se předem poraď se svým ošetřujícím lékařem (zvlášť, pokud na výlet vyrážíš s dítětem), který by ti případně měl doporučit speciální očkovací pracoviště.

Hygienické podmínky jsou v Karibiku dobré, občas o trochu horší než u nás.

Nezapomeň si s sebou vzít léky, které pravidelně užíváš. Hodit se bude i Panthenol na spáleniny od sluníčka, které je tu i skryté za mraky opravdu velmi silné. Vše se ale dá koupit na místě. Lékárny jsou zde vybaveny jako v Evropě.

Karibik

Víza, cestovní doklady a pojištění:

K cestě budeš potřebovat jen platný biometrický pas (nový pas s čipem, který má platnost ještě alespoň další půlrok po návratu zpátky do vlasti). Víza nejsou potřeba. Občanský průkaz ti k cestě stačit nebude!

​Evropská kartička pojištěnce (Pozn. Kartička, kterou dostaneš od své pojišťovny, a kterou se prokazuješ u doktora v ČR.) ti bude stačit k základnímu ošetření na francouzských ostrovech. I tak je ale potřeba si na celý pobyt sjednat ještě cestovní pojištění. Například u pojišťovny Axa nebo Alianz.

POZOR!!! Výše zmíněné dokumenty (pas, kartička pojišťovny, cestovní pojištění, případně i očkovací průkaz) je potřeba okopírovat a s sebou do Karibiku přivést kromě originálů i kopie těchto dokladů!!! V případě ztráty se ti kopie bude hodit!

Karibik

Závěrem:

Karibské ostrovy jsou neskutečně rozmanité. Během naší dvoutýdenní plavby se pokusíme navštívit ta nejkrásnější místa, která se pyšní panenskou přírodou, tropickou faunou a florou, nádhernými plážemi, dechberoucím podmořským životem a osvěžujícími vodopády. Nezapomeneme ani na kulturu, ochutnávky rumu i místní kuchyně. Rybaření, koupání, odpočinek i výuka jachtingu bude na denním pořádku - budeš-li chtít. Je to tvoje dovolená, a tak se budeme s Michalem snažit udělat ji pro tebe jako vždy nezapomenutelnou.

Kontakt:

Na předchozích stránkách jsem se pokusila sdělit a popsat co možná nejvíce informací. Pokud máš i tak nějaký dotaz, případně tě cesta do Karibiku zaujala, neváhej nás kontaktovat. Rádi doplníme a upřesníme všechny nesrovnalosti.

Michal Krysta - kapián +420 776 111 257 , krysta.michal@gmail.com

Klára Skuhravá  - průvodce +420 730 187 706 , skuhrava@gmail.com

Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
Karibik
bottom of page