Vnější Hebridy 2017- cestopis 1. část

20.08.2017

Cestopis z výletu na Vnější Hebridy 21. 4. – 2. 5. 2017 

Vnější Hebridy jsou z celého Skotska mým nejoblíbenějším místem. Můžete se tady rozplynout. Zapomenout na starosti všedních dní. Vrátit se k přírodě, k sobě. Žít bych tady ale nemohla. Zimní dny, kdy neuvidíte slunce, větrné bouře doprovázené horizontálním deštěm a celkově ponurá atmosféra delšího a chladnějšího období je psychicky až příliš vyčerpávající.

Výlet na „Ostrovy na hraně“ se stal úvodním výletem druhé sezóny Justwalkit. Tento cestopis je vyprávěním o tom, jak jsme se měli a co jsme vše prožili. Doufám, že se vám bude líbit :) .

 

 21. 4. Den první: Let Praha – Edinburgh a cesta na severozápad

Česká Republika je spojena se Skotskem pravidelnou přímou linkou Praha - Edinburgh. Let, který netrvá déle než 3 hodiny, zaštiťuje letecká společnost EasyJet. V ceně letenky je palubní zavazadlo, a tak se Eva, Honza a Markéta (účastníci výletu) domluvili na přikoupení společného odbaveného zavazadla.

 

Setkáváme se na letišti v Edinburghu a neztrácíme čas. Dnešní den je ve znamení dlouhé cesty na severozápad. Naším cílem je jeden z nejkrásnějších skotských ostrovů, Isle of Skye. Abychom si naši 400 kilometrovou trasu trochu užili, zastavujeme na nejzajímavějších „turistických“ místech.

 

První zastávkou je tradiční skotské kamenné městečko Callander. Kupujeme oběd a vyrážíme dál směrem k jezeru Loch Lubnaig, kde si na břehu užíváme menší piknik. Přestože je krásně, musíme pokračovat dál. V Crianlarich se napojujeme na turistickou cestu A82, která vede okolo slavné dálkové trasy The West Highland Way. Počet turistů se zvyšuje.

 

Projíždíme přes úžasnou náhorní planinu Rannoch Moor a vjíždíme do turisty obleženého údolí Glencoe. Další zastávkou je město Fort William. Dokupujeme zásoby jídla na několik dní a pokračujeme okolo Kaledonského kanálu na severovýchod. Zastavujeme u vojenského pomníku Commando Memorial s výhledem na nejvyšší britskou horu: Ben Nevis (1344 m).

 

V Invergarry se odpojujeme od silnice směřující do Inverness a pokračujeme na západ. Podvečer zastavujeme ještě u nejturističtější skotské atrakce, hradu Eilean Donan Castle, který díky pozdní hodině není v obležení turistů. V Kyle of Lochalsh přejíždíme konečně most na Isle of Skye.

 

Po celodenní jízdě a zastávkách jsme rádi za cílovou destinaci. Ubytováváme se v místním hostelu. Konečně je trochu času na malou ochutnávku nejznámějšího skotského moku, whisky.

 

NÁSLEDUJÍCÍ DEN

 

 

Please reload

Featured Posts

Isle of Skye v červnu 1/4

29.11.2019

1/10
Please reload

Recent Posts