Camino Portugues da costa 5/6

27.11.2017

25. 10. středa – etapa z Pontevedry do Caldas de Reis (22,2 km) 

Po předchozích delších etapách se začínají ozývat první zranění. Péťa má nohy opravdu „jeden velký puchýř“ a Vlaďce nepříjemně natekl kotník.

 

Procházíme skrz ztemnělé uličky a zastavujeme u první otevřené kavárny. Holkám není moc dobře. Poučení pro příště? Nikdy si neberte ibalgin na lačno. Snídáme. Venku svítá.

 

Dostáváme se skrz novou zástavbu do historického centra města. Dochází nám náplasti na puchýře, a tak se ještě zastavujeme v lékárně, a poté už překračujeme most a městskou zástavbu necháváme za zády.

 

Dnešní etapa je tak trochu za odměnu. Žádná velká města, žádné industriální objekty, jen příroda, menší silničky, lesy, louky, pole, vinice a kavárničky. Naše dnešní největší vzrušení přichází zhruba v polovině cesty, když se kolem nás proženou tři stovky španělských vojáků. Chlapce máme ze všech stran. Až se v těch maskáčových mundůrech začínáme ztrácet.

 

Co se týká sportovních výkonů, dnešním největším vrcholem je 135 m vysoký kopec před San Amaro, ze kterého se do Caldas de Reis více méně už jenom klesá. Vojáci zastavují, a tak si dáváme „uličku“ mezi zelenými ještě jednou. Ne že bychom se styděly, ale přeci jen, tolik testosteronu pohromadě se jen tak nevidí, a tak rychle procházíme okolo odpočívajícího davu.

 

Procházíme okolo polí a trháme si přezrálé hrozny z místních polo-opuštěných vinic. Ne, že bychom nebyly unavené, ale na rozdíl od předchozích etap nepřicházíme do Caldas de Reis (města s ubytovnou) úplně vyřízeny. Jdeme se ubytovat a na žádost holek nacházím příjemný tichý hotýlek v centru se snídaní.

 

26. 10. čtvrtek – etapa z Caldas de Reis do Padrón (19,1 km)

Dnes nás čeká předposlední a nejkratší etapa z celé pouti. I přesto vycházíme z Padrónu před úsvitem. Holky jsou po kvalitním spánku svěží. Z Caldas de Reis stoupáme vzhůru na vrchol Corgullón (165 m).

 

Zastavujeme již po 5,1 km a společně s dalšími poutníky si dáváme první kafíčko v Café Esperon. Ranní slunce osvětluje španělskou venkovskou krajinu. Je chladno, ale krásně. Ideální podmínky na chůzi. Stále stoupáme vzhůru. Z vrcholu Corgullón (165 m) začínáme konečně klesat. Postupně klesáme až do industriální zóny města Pontecesures.

 

Na rozdíl od prvních etap, které vedly okolo pobřeží, začínáme zde, několik posledních kilometrů před Santiagem, potkávat stále více a více poutníků. Po cestě už rozhodně nejdeme samy. Procházíme okolo řeky Sar a dostáváme se do historického centra Padrónu.

 

Je okolo poledního, a tak si sedáme na zahrádku jedné z mnoha restaurací a objednáváme poutnické menu. Nesedíme ani deset minut a okolo restaurace začínají projíždět náklaďáky s našimi včerejšími kamarády, vojáky :) .

 

Následuje menší návštěva města, a pak už kupujeme zásoby na večer a odcházíme za město do soukromého domu v Iria Flavia, kde odpočíváme a sbíráme síly na zítřejší, poslední den naší pouti.

 

 

 

 

PŘEDCHOZÍ DEN    -     NÁSLEDUJÍCÍ DEN

 

 

 

Please reload

Featured Posts

Isle of Skye v červnu 1/4

29.11.2019

1/10
Please reload

Recent Posts