top of page
Anchor 1

ISLAND KOLEM DOKOLA

21. 7. - 4. 8. 2020

Poznej nenapodobitelnou krajinu dalekého Islandu

 • 15 dní, 2.500 km, jednodenní výlety a individuální program šitý na míru

 • Výlet, ze kterého budeš čerpat energii ještě několik měsíců po návratu domů :)

 • přespávání v kempech uprostřed divočiny a hotelech

 • spoustu legrace a překonávání sám(a) sebe

 • malá skupina maximálně 6 účastníků

 • zkušená, česká, vtipná a starající se průvodkyně žijící "na cestě" :)

20160622_153512.jpg

Duhové hory střídající obsidiánové pláně, ledovce a ledovcové řeky končící ve vodopádech dopadajících do zelených údolí, gejzíry a horké prameny, černá lávová pole pomalu zarůstající zářivě zeleným mechem

Island, krajina, jejíž krása se ti vryje pod kůži.

Chceš se na 15 dní ztratit v krajině ohně a ledu? Nebýt jen obyčejným turistou objíždějícím "turistické cíle"? Mít čas na pořádné jednodenní výlety i krátké procházky? Zastavit se, kdy budeš chtít a zase se rozjet? Nevadí ti spát pod stanem a sneseš trochu toho nepohodlí, když nám začne pršet? A hlavně: jde ti v prvé řadě o prožitek a zážitek samotný než o tu nejvíc oblíbenou fotku na facebooku? Pak jsi ta/ten pravý(á) pro naše letní dobrodružství :).

Nemusíš se bát těžkého batohu nebo několikadenního putování "od čerta k ďáblu". Po celou dobu budeme mít k dispozici VW Transporter, se kterým objedeme Island kolem dokola. Zastavíme na nejzajímavějších místech i zapomenutých lokalitách. Občas zůstaneme o trochu déle. To abychom si místní krásy stihly užít dosytosti :).

Počítej s aktivní dovolenou, jednodenními výlety a road-tripem, na který jen tak nezapomeneš :).

RIMG7774.JPG
Laugavegur, Island

Cena zahrnuje:

 • Průvodcovské služby

 • Účast na akci a její organizace

 • Cestopis z výletu

Další náklady (doprava, jídlo, ubytování,...) si jednotliví účastníci hradí sami.

 

Cena nezahrnuje:

 • Letenka z ČR do Keflaviku a zpět (V současné chvíli se cena letenky z Prahy do Keflaviku pohybuje okolo 7.500- 8.000 Kč)

 • Cestovní pojištění, strava, ubytování.

(Náklady na dopravu a ubytování  25.000 Kč.)

Cena: 10.000 Kč

Maximální počet účastníků: 6

POSLEDNÍ VOLNÉ MÍSTO

Rezervace je platná po zaplacení nevratné zálohy 6.000 Kč

RIMG8216.JPG

Program:

Den 1: Odlet z Prahy do Keflavíku (21:55 - 23:55); přesun do Reykjavíku, ubytování v hotelu ve městě; (Časový posun - Island je o 2 hodiny pozadu od České republiky).

Den 2: Dokoupení potřebností ve městě a odjezd z Reykjavíku. Jízda okolo tzv. Zlatého trojúhelníku: Návštěva parlamentu Þingvellir a dvouhodinová procházka po okolí; návštěva slavného Geysiru a vodopádu Gulfoss (Nejmohutnější vodopád v Evropě.) odpolední cesta do Landmannalaugar. Dle času možnost návštěvy místních horkých pramenů. Ubytování v kempu na 3 noci.

Den 3: Celodenní výšlap do termální oblasti u Hrafntinnuskeru. Cestou solfatary, kouřící prameny, bahenní jezírka, sněhová pole i obsidiánová hora. (Pozn. Pouze při dobrém počasí, jinak kratší výšlap do duhových hor.)

Den 4: Panoramatický výlet okolo Landmannalaugar (dle mého názoru nejkrásnější část Islandu). Odpolední odpočinek v termálních pramenech. Možnost vynechání túry a pouze celodenní relaxace v kempu a jeho okolí.

Den 5: Zabalení věcí a přesun do Skogaru. Cestou několik vodopádů: Seljanadsfoss (dá se vstoupit za vodní stěnu); procházka okolo vodopádů a kaskád ve Skogaru (Skógarfoss). Cesta na jih. Návštěva nejjižnější položené vesnice Vik, okolních ptačích skal a černé písečné pláže Reynisfjara. Ubytování v hotelu.

Den 6: Ranní přejezd do NP Skaftafell. Výlet okolo vodopádů Svartifoss. Případně výšlap na vrchol Kristínartindar (1126 m) s výhledem na okolní ledovce. Ubytování v místním kempu.

Den 7: Odpočinkový den. Zabalení věcí a ROAD TRIP na sever Islandu. Cestou návštěva jezera s ledovcovými kry Jökulsárlón. Procházka k třetímu nejdelšímu islandskému vodopádu Hengifoss (délka 118 m) a čedičovému vodopádu Litlanesfoss. (4,7 km, cca 2 hodinová procházka s 255 m převýšením).Jízda okolo jezera Lagarfljót a podle času možnost návštěvy místního "islandského lesa". Ubytování v kempu po cestě.

RIMG8359.JPG

Den 8: Výlet okolo nejmohutnějšího evropského vodopádu Dettifoss (šířka 100 m, výška 45 m a průměrný průtok vody 193 m³/s) a vodopádu Hafragilsfoss. Cesta do Asbyrgi. Jednoduchý výlet (5,6 km a 200 m převýšení) na nejbarevnější islandskou sopku, Rauðhólar (200 m). Ubytování v hotelu.

Den 9: Lodní výlet na velryby. (Pozn. Pokud nebude zájem možnost dalších výletů okolo Asbyrgi - návštěva kaňonu Jökulsá a skalnatého ostrohu Eyjan.) Cesta na jih k jezeru Mývatn. Ubytování v kempu na 2 noci.

Den 10: Nezapomenutelné krátké výlety okolo jezera Mývatn. Okruh okolo solfatár a bahenních hrnců na Námafjall (2,8 km, cca 1 hod, 130 m převýšení); Okruh po jednom z nejmladších lávových polí a kráteru Krafla (4,8 km, cca 1 hod 30 min, 80 m převýšení); Odpolední (dobrovolný) výšlap na vyhlídkovou horu Vindbelgjarfjall (529 m) (4,8 km,1 hod 30 min, 270 m převýšení).

Den 11: Zabalení věcí. Výlet ke kráteru Hverfjall (7,9 km; 2 hod 15 min, 250 m převýšení); Odpočinkový den; ROAD TRIP na západ; Návštěva druhého největšího islandského města Akureyri; doplnění zásob (pokud bude potřeba) a pokračování dál na západ. Ubytování v kempu po cestě.

Den 12: Návštěva soutěsky Ránagil a túra s vyhlídkou na Breidafjördur a poloostrov Snaefellsnes (12 km; 4 hod 30 min, 720 m převýšení). Možnost zkrácení/zjednodušení výletu. Ubytování v hotelu směrem na poloostrov 

Den 13: ROAD TRIP po poloostrově Snaefellsnes (Pozn. Jules Verne se zde inspiroval k napsání své knihy Dvacet tisíc mil pod mořem). Odpolední jednoduchý výlet okolo čedičového pobřeží u Arnarstapi; a pozorování mořského ptactva (6,9 km, 2 hod, 120 m převýšení). Ubytování v kempu na poloostrově.

Den 14: Cesta do hlavního města, Reykjavíku; Možnost návštěvy města a muzeí, případně jízda dál na jih a návštěva horkých pramenů okolo Hengil (8,7 km, 2 hod 45 min, 300 m převýšení) nebo horkých pramenů v Krisuvík. Večerní rozloučení s Islandem a přejezd na letiště.

Den 15: Odlet domů dle letového plánu. (Odlet v 0:40; v 6:25 v Praze.)

RIMG8338.JPG

Běžný den výletu a náročnost:

Akce je koncipována jako road-trip spojený s jednodenními výlety po nezkažené krajině Islandu. Procházky vedou okolo pobřeží i náročnějším horským terénem

Při cestě můžeme kdykoli zastavit a vydechnout, kdykoli ubrat, kdykoli přidat. 

Všechny túry a procházky budeme absolvovat "na lehko" - tedy pouze s malým baťůžkem, ve kterém budeme nosit pouze výbavu a zásoby na konkrétní výšlap / procházku.

Počítej s tím, že se téměř každý den budeme muset zabalit a vybalit. Připrav se na výrazně chladnější počasí než je tomu u nás (teploty okolo 5°C nejsou během islandského léta výjimkou).

Vařit si nejčastěji budeme na vařiči. Návštěva restaurací půjde zařídit zřídkakdy, ale je možná. Vstávat budeme brzy (případně dle domluvy a aktuálního stavu a nálady ve skupině :).)

Přeci jen, budeme na Islandu a na jeho objevení budeme mít pouze 14 dní!

Základní vybavení:

Na Island se vypravíme v hlavní sezóně, což ale neznamená, že nás musí přivítat slunce a modrá obloha. Podmínky jsou na ostrově nevyzpytatelné. Přes den se pocitová teplota může pohybovat mezi 5°C až 20°C. Zabal se tedy dle aktuální předpovědi počasí.

V každém případě si doma nezapomeň teplý spací pytel, karimatku a stan (Pozn. Můžeš se domluvit s dalším účastníkem a o váhu stanu se podělit.)

Základem je pohodlná, nepromokavá obuv (=pohorky!!!), nepromokavá bunda a nepromokavé kalhoty, případně dlouhá pláštěnka- pončo. 

Nádobí na vaření, vařič (kartuši koupíme v Reykjavíku). Opět je možné se domluvit a vařit společně.

RIMG8154.JPG
logo.jpeg

Výbavu si můžeš doplnit třeba na www.ferrino.cz. Chceš dostat 150 Kč slevu na celý nákup (včetně nezlevněného zboží)? Stačí objednat produkty nad 1.500 Kč, vybrané zboží vložit do "košíku" a do okna "slevový kód" zadat heslo justwalkit. Na e-shopu seženeš třeba moje oblíbené hůlky Mustang, návleky Cervino nebo i batoh Overland. Vše ve skvělém poměru kvality/ceny.

47500457_216892732544237_418937635395652

Doplň si zásoby sportovního vybavení v e-shopu nebo na prodejně APM sportu. Sleva 10% na celý nákup po zadání kódu: justwalkit

northshop_logo.jpg

Udělej si radost a doplň zásoby sportovního vybavení v e-shopu nebo na prodejně NORTH SHOP.cz. Připraveny jsou nádherné péřové sukýnky SKHOOP, merino oblečení [sn] nebo třeba moje nejoblíbenější "kraťaso-sukně" Betty SKHOOP. Sleva 10% na celý nákup (při nákupu nad 1000 Kč) po zadání kódu: justwalkit.

Následující seznam můžeš brát jako mnohokrát praxí odzkoušené doporučení:

 • Zavazadlo = Batoh – na Island doporučuji zabalit do batohu. Ne vždy se autem dostaneme až na místo,  kde budeme spát.

 • Menší batoh na jednodenní výlety

 • Stan je možné se domluvit s dalšími účastníky na společném přístřešku. (Případně mohu vypůjčit stan pro 2 osoby.)

 • Spací pytel – nejlépe tří-sezónní, záleží, jak moc jsi zimomřivý(á)

 • Karimatka (Mohu vypůjčit obyčejné karimatky z Decathlonu, ale nedoporučuji...)

 • Pohorky – bez kvalitních, vysokých a nepromokavých bot se na Islandu neobejdeš. POZOR!- Kotníčkové boty nejsou pohorky! Boty musíš mít vyzkoušené a mírně prochozené, aby sis byl(a) jist(a), že tě nikde netlačí, nedřou.

 • Žabky/sandále - využiješ při brodění řek, případně při koupačce v horkých pramenech :).

 • Čepice, rukavice, šátek, sluneční brýle – i v létě může být ostrově všelijak. Výjimkou není silný vítr, teploty okolo 5°C nebo i vytrvalý déšť, sněžení...

 • Péřová bunda - v horách budeš vděčný(á)!

 • Nepromokavá bunda a kalhoty (případně pláštěnka)

 • 2x dlouhé kalhoty

 • 3x tričko s krátkým rukávem, 2x tričko s dlouhým rukávem

 • Spodní prádlo dle uvážení (vše se dá vyprat)

 • Dámy doporučuji 1x sportovní podprsenka

 • Plavky :)

 • Ručník – rychleschnoucí, malý, sportovní

 • Termoprádlo na spaní/oblečení na spaní

 • Hůlky na chůzi (Nemusí být.)

 • Vařič, kempingové nádobí (V rámci výletu mohu vypůjčit.)

 • Hygienické potřeby v cestovním balení

 • Lékárnička: léky, které běžně užíváš, obinadlo, náplasti na puchýře,

 • Fotoaparát

 • Powerbanka

 • V neposlední řadě úsměv na tváři, protože s ním to jde vždycky lépe :) .

Laugavegur, Island

Průvodce:

Naším průvodcem budu já :) Jsem mladá aktivní slečna hrdá na Českou republiku a momentálně žijící "na cestě" mezi Indonésií, Španělskem, Českem, Skotskem, Islandem a Walesem. Mluvím plynule anglicky, domluvím se německy a pár slov zvládnu i ve španělštině, italštině a indonéštině.

Vystudovala jsem obor Zahradní a krajinná architektura na Mendelově Univerzitě v Brně, a poté i v Lednici na Moravě. Během studia jsem v rámci různých stáží a pobytů pracovala, studovala a dobrovolničila v Itálii, Velké Británii, Rakousku, Indonésii, Lotyšsku, Nikaragui...)

Mou vášní je cestování, poznávání nových kultur a poslouchání životních příběhů lidí z celého světa. Nejvíc ze všeho miluji a obdivuji horské krajiny a přírodu obecně.

20190627_100056.jpg

Island se může pyšnit nesmírnou krajinnou variabilitou. Stačí ujet deset kilometrů a z černých lávových plání se najednou stanou křiklavě zelená údolí. Na jedné straně ledovce, na druhé straně horké kouřící prameny. Místní krajina je fascinující změtí panenské přírody, nad kterou budeš každodenně nevěřícně kroutit hlavou :).

Kapesné a výdaje za stravu:

Island je jednou z nejdražších zemí, které jsem doposud navštívila. Vzhledem k tomu, že v ceně výletu není zahrnuta strava, je nutné počítat s nějakými náklady na nákup potravin (stravné obecně). Většinu dní se budeme nacházet mimo města, kde by bylo možné zajít si na večeři/oběd do restaurace. Jídlo si tedy budeme společně/individuálně vařit na vařiči. Potraviny si musíme nakoupit předem v Reykjavíku nebo během výletu v dalších menších městečkách po cestě (případně přivézt z ČR). 

Na Islandu se dá všude platit kreditními/debetními kartami. Pokud tedy nechceš vybírat a měnit hotové peníze, stačí si s sebou vzít kartu.

RIMG7719.JPG

Orientační ceny v kavárnách a restauracích:

 • Káva či čaj – od 400kr / 78 Kč

 • Pivo – 900 až 1.300kr / 173 až 250 Kč

 • 150ml vína – od 1.390kr / 268 Kč

 • Hlavní chod nejlevnější cca 400 Kč až xy

Orientační ceny v supermarketu:

 • 10 vajec – 649kr / 125 Kč

 • 1l mléka – 132kr / 24 Kč

 • 1 kg banánů – 269kr / 52 Kč

 • 250g cherry rajčat – 489kr / 94 Kč

 • 1 kg ananas – 299kr / 57 Kč

 • 1 kg brambor – 198kr / 38 Kč

 • Skyr jogurt – 137kr / 27 Kč

 • 250g 80% šunky – 459kr / 89 Kč

 • Chlazené celé kuře – 825kr / 159 Kč

 • 1 kg kuřecí prsa -2.389kr / 460 Kč

 • 1 kg vepřová panenka – 2.430kr / 468 Kč

 • 1 kg mleté hovězí – 1.898kr / 365 Kč

 • 2l Coca Cola – 249kr / 48 Kč

Víza, cestovní doklady a pojištění:

Island je stejně jako ČR součástí Schengenské zóny, proto ti ke vstupu bude stačit platný Občanský průkaz (pozn. jehož doba platnosti musí končit minimálně půl roku po výletu!).

Před výletem je také potřeba sjednat cestovní pojištění. Nebudeme chodit mimo značené trasy, takže se nemusíš pojišťovat na extrémní sporty.

 • Pas / OP s alespoň půlroční dobou platnosti

 • Kopie pasu / OP

 • Kopie cestovního pojištění / kartičky pojištěnce

RIMG8263.JPG

Závěrem:

Islandská příroda je syrová, podmanivá a neskutečně variabilní! Je místem, kde lidská činnost nezanechala příliš hlubokou stopu, kde najdeš jak duhové hory, tak obsidiánové pláně, zelená údolí, zasněžené ledovce i černé pláže a nespočet vodopádů. Místní krásy se pokusíme objevit během našeho čtrnáctidenního výletu. Pokud se k nám přidáš, připrav se na nabytou intenzivní jízdu, nádherné procházky, i relaxační koupání v horkých pramenech a mnoho dalších nezapomenutelných zážitků.

Kontakt:

Na předchozích stránkách jsem se pokusila sdělit a popsat co možná nejvíce informací. Pokud máš i tak nějaký dotaz, případně tě cesta kolem dokola Islandu zaujala, zavolej mi nebo napiš.

 Klára Skuhravá

+420 730 187 706

info@justwalkit.com info.justwalkit@gmail.com

Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
Island kolem dokola
bottom of page