top of page
Anchor 1

MALLORCA AKTIVNĚ
12.- 19. 3. 2022

Jednodenní výlety v nezapomenutelné krajině největšího z Baleárských ostrovů

 • Jednodenní výlety do mořských zátok a na vrcholky hor Serra de Tramuntana (UNESCO)

 • Návštěva historických městeček Artá, Deia, Valldemossa a Palma...

 • Ubytování v apartmánech/pronajatém domě

 • Česká průvodkyně

 • Malá skupina max. 7 účastníků

300 slunečných dní v roce, modré zátoky, bílé pláže a krajina, která se ti zaryje hluboko do srdce. To by byl hřích zůstat pouze v hotelovém rezortu.

 

Mallorca, největší z Baleárských ostrovů, je rájem pro sportovní nadšence. Kromě potápění, plavání a jízdy na kole ostrov láká hlavně k pěší turistice v horách a okolo dramatického pobřeží.

V rámci našeho výletu navštívíme jak zapomenuté mořské zátoky s tyrkysovou vodou, tak nejvyšší ostrovní vrcholky. Nebude chybět ani odpočinkový/kulturní den a čas si najdeme i na nějakou tu "koupačku u moře".

Cena: 8.000 Kč

Cena zahrnuje:

 • Průvodcovské služby

 • Účast na akci a její organizace

 • Cestopis z výletu (Viz. Sekce Blog; Zveřejnění pouze se souhlasem všech účastníků.)

Další náklady (doprava, jídlo, ubytování,...) si jednotliví účastníci hradí sami.

 

Cena nezahrnuje:

 • Letenka z ČR/SK na Mallorcu a zpět (V současné chvíli cena zpáteční přímé letenky z Vídně do Palmy 900 Kč.)

 • Cestovní pojištění, strava, ubytování.

(Náklady na dopravu a ubytování 10.000,-Kč.)

Maximální počet účastníků: 7

 

Rezervace je platná po zaplacení zálohy 6.000 Kč

Itinerář výletu:

Den 1: Odlet z České republiky/ Slovenska na Mallorku. Přejezd na ubytování; Dle časových možností relax na pláži, případně menší výlet po okolí.

Den 2: Dnes nás čeká probádání poloostrova Formentor. Začneme výletem na vyhlídku Castell del Rei (460 m), po které bude následovat menší procházka na pláž s tyrkysovou vodou a vyhlídkou po Formentoru. Na závěr se projedeme přes výběžek Formentor. Zastavovat budeme na vyhlídkách a v zajímavých místech. V podvečer dorazíme až k majáku, kde si užijeme nezapomenutelný západ slunce.

Den 3: Celodenní výstup na nejvyšší zpřístupněný vrchol ostrova, Massanella (1.367 m) s úžasným výhledem po celé severovýchodní části ostrova.

Den 4: Celodenní túra přes nezapomenutelnou vápencovou oblast Tossals Verds (UNESCO).

Den 5: Odpočinkový/kulturní den: "road trip" po severovýchodní části ostrova. Návštěva skalní soutěsky Sa Calobra, pláží v kamenném městečku Deia, slavné Valldemossy a kláštera v Lluc.

Den 6: Návštěva města Artá na východním pobřeží. Výjezd k poutnímu kostelu Eremita de Betlem a výšlap na vrchol Bec de Ferrutx (528 m). Odpoledne koupačka u Cala Mesquida.

Den 7: Celodenní výšlap na vrchol Galatzó (1.026 m) s úžasnými výhledy po západní části ostrova.

Den 8: Odpočinkový/kulturní den v Palmě. Návštěva historického centra. Případný nákup dárečků :) . Odlet z Mallorky zpět domů.

Pozn. Jednotlivé dny se mohou různě posouvat a střídat v závislosti na počasí, fyzické zdatnosti a náladě účastníků :).

Běžný den výletu:

Každý den našeho výletu bude tak trochu jiný. Každopádně v plánu máme prozkoumat to nejlepší z Mallorky,  a tak bude potřeba vstávat brzy a vyrážet na výlety brzy. Pokud se nebudeš zrovna cítit ve formě, nebo si budeš chtít užít nějaký ten den lenošením na pláži, samozřejmě můžeš. Ubytováni budeme v apartmánech nedaleko pláže.

Program se může měnit v závislosti na našem aktuálním stavu/fyzické kondici :). Všechny informace o programu následujícího dne se dozvíme vždy na "večerní poradě".

Náročnost výletu:

Pokud jsi aktivní osoba, občas si jdeš zaběhat, nebo si zajdeš do posilovny, případně na nějaké skupinové cvičení, nebo jen jednou týdně vyrazíš na výlet do přírody s turisty, měl(a) bys cestu zvládnout.

 

Účastník musí být schopen ujít 10 - 15 km v horském terénu s menším batůžkem (zásoby na denní výlet).

 

Jak již bylo výše zmíněno, pokud se nebudeš cítit v pořádku, můžeš některé z aktivních dní vynechat a "lenošit na pláži".

 

Zátěž jednotlivých dní je vymyšlena tak, aby vždy náročnější den střídala aktivita lehčí, odpočinková. Přesto bys měl(a) počítat s výlety v horském terénu po prašných cestách.

Základní vybavení:

V podstatě budeš potřebovat pouze dobré, prošláplé boty, které tě nikde nedřou, tričko a kraťasy. Rozhodně doma nezapomeň malý batůžek, který využiješ na jednodenní túry, a pokud vlastníš camelback, pak přibal i ten.

Pokud jsi zvyklý (á) chodit s trekovými holemi, doporučuji nezapomenout ani ty.

logo.jpeg

Výbavu si můžeš doplnit třeba na www.ferrino.cz. Chceš dostat 150 Kč slevu na celý nákup (včetně nezlevněného zboží)? Stačí objednat produkty nad 1.500 Kč, vybrané zboží vložit do "košíku" a do okna "slevový kód" zadat heslo justwalkit. Na e-shopu seženeš třeba moje oblíbené hůlky Mustang, návleky Cervino nebo i batoh Overland. Vše ve skvělém poměru kvality/ceny.

47500457_216892732544237_418937635395652

Doplň si zásoby sportovního vybavení v e-shopu nebo na prodejně APM sportu. Sleva 10% na celý nákup po zadání kódu: justwalkit

northshop_logo.jpg

Udělej si radost a doplň zásoby sportovního vybavení v e-shopu nebo na prodejně NORTH SHOP.cz. Připraveny jsou nádherné péřové sukýnky SKHOOP, merino oblečení [sn] nebo třeba moje nejoblíbenější "kraťaso-sukně" Betty SKHOOP. Sleva 10% na celý nákup (při nákupu nad 1000 Kč) po zadání kódu: justwalkit.

Následující seznam můžeš brát jako mnohokrát praxí odzkoušené doporučení:

 • Batoh/kufr– záleží pouze na tobě, s čím se ti cestuje jednodušeji/pohodlněji. Rozhodně si ale nezapomeň malý batůžek na jednodenní výlety.

 • Boty  - esenciální složkou výletu jsou prodyšné, pohodlné a prošláplé boty, o kterých víš, že tě nikde netlačí a nedřou. Pokud si chceš na výlet pořídit boty nové- důrazně doporučuji předem boty alespoň dvakrát otestovat v terénu. Na Mallorcu doporučuji nižší trekové boty. Já si například beru obyčejné tenisky. Pokud se ti ale lépe chodí ve vysokých botách (lehčích pohorkách), klidně můžeš vzít ty.

 • Sandále – hodí se jako bota na přezutí na návštěvu městeček a vesnic, případně když tě začnou bolet nohy v základních botách, můžeš přezout. (Pozn. Místo sandálů můžeš zabalit žabky- jsou lehké a také ideální na přezutí.)

 • Plavky, opalovací krém

 • Kalhoty – Lehké prodyšné kalhoty. Místo nich můžeš vzít leginy. (Záleží, v čem se ti lépe chodí.)

 • Kraťasy

 • Pyžamo 

 • Tričko s krátkým rukávem

 • Tílko

 • Tričko na spaní

 • Spodní prádlo 3 x

 • Ponožky 3 x

 • Šátek - funkční např. Buff

 • Ručník- rychleschnoucí, malý

 • Sportovní podprsenka pro dámy

 • 2 litr lahev na vodu - případně camelback

 • Nejnutnější hygienické potřeby v malém cestovním balení

 • Lékárnička – léky, které běžně užíváš, obinadla, náplasti na puchýře, ibuprofen (lék na tišení bolesti). Vše se dá na místě dokoupit.

 

 

Doporučené vybavení:

 • Turistické hole

 • Foťák

 • MP3 (nahrát hudbu do mobilu)

 • Rozpustné tablety magnesia a vitamíny

Rozměry batohu/kufru:

Jaký na cestu zvolíš batoh/kufr je na tobě. Vzhledem k tomu, že budeme podnikat pouze jednodenní výlety, během kterých si veškeré nepotřebné věci necháme na apartmánu, záleží spíš na tobě, jak se budeš chtít uskromnit/rozšoupnout :). Pokud budeš chtít ušetřit za letenku/odbavené zavazadlo, můžeš si s sebou vzít pouze malý příruční batoh (rozměry okolo 55 x 30 x 25 cm). Rozměry se různí u jednotlivých leteckých společností. Nemusíš se bát, že ti něco bude chybět. Na ostrově se dají všechny potřebné věci dokoupit.

Průvodce:

Naším průvodcem budu já, Klára Skuhravá, a moje roční dcera Emma :). Já jsem mladá aktivní slečna hrdá na Českou republiku a momentálně se snažím usadit v malebné vesnici na jihu Moravy. Mluvím plynule anglicky, domluvím se německy a pár slov zvládnu i ve španělštině, italštině a indonéštině.

Studovala jsem obor Zahradní a krajinná architektura na Mendelově Univerzitě v Brně a poté i v Lednici na Moravě. Během studia jsem v rámci různých stáží a pobytů navštívila, pracovala a studovala v Itálii, Velké Británii, Rakousku, Lotyšsku a Nikaragui...

Mou vášní je cestování, poznávání nových kultur a poslouchání životních příběhů lidí z celého světa. Nejvíc ze všeho miluji a obdivuji horské krajiny a přírodu obecně.

20190514_164500.jpg

Kapesné a výdaje za stravu:

Vzhledem k tomu, že v ceně výletu není zahrnuta strava, je nutné počítat s nějakými náklady na nákup potravin (stravné obecně). Záleží na tobě, zda se budeš "odbývat" studenou stravou (pečivo, šunka, sýr...), případně si vařit na apartmánu, nebo zda budeš chtít vyrazit do restaurací. 

Pokud budeš chtít za jídlo ušetřit, můžeš se vejít do rozpočtu okolo 10 euro na den. Potraviny jsou ve Španělsku v podobných cenových relacích jako u nás. (Pozn. Sedmičku dobrého vína dokonce seženeš už za 2 eura :).)

Pak samozřejmě záleží, kolik suvenýrů si z cesty budeš chtít dovézt. Pokud se občas „odbudeš“ studeným sandwichem, bude ti na celý výlet bohatě stačit 100 - 150 euro.

Orientační ceny v kavárnách a restauracích:

 • Káva či čaj vyjde na 1,5 až 2 eura

 • Snídaně (káva + toast) okolo 3 euro

 • Víno okolo 1,5 – 3 eura

 • Pivo malé / velké 2 – 4 eura

 • Sendvič 4 eura

Výměna Českých Korun za Eura:

Výměnu peněz doporučuji zajistit před výletem v ČR. Kurzy jsou výrazně výhodnější u nás. Navíc ne všude se dají České koruny během cesty vyměnit. Bankomaty budeme na cestě potkávat pouze výjimečně.

 

Víza, cestovní doklady, pojištění a restrikce COVID:

Španělsko je stejně jako Česká republika součástí Evropské Unie, proto občanům ČR k pobytu v této zemi bude stačit pouze platný občanský průkaz (pozn. jehož doba platnosti musí končit minimálně půl roku po výletu!)

Evropská kartička pojištěnce (Pozn. Kartička, kterou dostaneš od tvé pojišťovny, a kterou se prokazuješ u doktora v ČR.) ti ve Španělsku bude stačit pro poskytnutí základního ošetření. I přesto je lepší si sjednat i běžné cestovní pojištění na celou dobu pobytu v zahraničí. (Pozn. Udělej si kopii kartičky pojištěnce, stejně tak jako tvého cestovního dokladu a připiš kontakt na blízkou osobu v případě zdravotních komplikací.)

 • Pas / OP s alespoň půlroční dobou platnosti

 • Kopie pasu / OP

 • Kopie cestovního pojištění / kartičky pojištěnce

Covid restrikce:

V současné chvíli pro občany ČR platí: 

Pro očkované občany: Vstup bez restrikcí + vyplněný elektronický příjezdový formulář

Pro neočkované občany: PCR 72 hodin před odletem nebo antigenní test 48 hodin před odletem + vyplněný elektronický příjezdový formulář

Závěrem:

Mallorca už dávno ztratila nálepku "válecího plážového ostrova". 300 slunečných dní, bílé pláže, tyrkysová voda, ale i úžasné pohoří Serra de Tramuntana a další horské výběžky lákají stále více a více návštěvníků k aktivní dovolené. Poznej to nejlepší z ostrova, který si hned od prvního okamžiku zamiluješ.

 

Kontakt:

Na předchozích stránkách jsem se pokusila sdělit a popsat co možná nejvíce informací. Pokud máš i tak nějaký dotaz, případně tě cesta na Mallorku zaujala, zavolej mi nebo napiš.

Klára Skuhravá

+420 730187706

info@justwalkit.com info.justwalkit@gmail.com

Fotografie z roku 2018
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
Mallorca
bottom of page