top of page
Anchor 1

SAIL & TRAIL
březen 2024

Pěšky a lodí okolo řeckých ostrovů

 • Treking po řeckých ostrovech spojený s jachtingem

 • Návštěva historických památek v Athénách

 • Treking po vulkanickém poloostrově Metana

 • Návštěva ostrova Hydra a výstup na Eros (588 m)

 • Prozkoumání pobřežních jeskyní i termálních pramenů

 • Návštěva antických památek v Athénách, Korintu a Epidauru

 • Přespávání a přeplouvání mezi ostrovy na lodi: Beneteau Oceanis 45

 • Zkušený lodní kapitán a česká průvodkyně

 • Malá skupina max. 6 účastníků

Antické památky, nádherné přístavy, procházky po zapomenutých stezkách vulkanických ostrovů nebo třeba první jarní koupačka v moři? Že už se nemůžeš dočkat teplých letních dní? Tak nečekej do léta a vyraž s námi v březnu na týdenní plavbu okolo řeckých ostrovů, po které budeme pokračovat průzkumem nejkrásnějších antických památek po souši.

Zábava, trochu toho sportu, historie, sluníčko, koupání a skvělá řecká kuchyně. Prožij dovolenou snů už letos v březnu během naší plavby a pěších výletů po nádherných řeckých ostrovech.

Sail and Trail, Řecko

Březnový "Sail &Trail" má něco pro každého. Nemusíš být ultra sportovec, abys zvládl(a) každodenní procházky a výlety. Stejně tak nemusíš mít ponětí jak se plavit okolo světa. Na lodi budeme mít zkušeného kapitána, který sám přeplul Atlantik a kromě závodění se věnuje i výuce jachtingu. Vše ti vysvětlí a rád ukáže. Plán celé plavby se bude upravovat každý den, ať už kvůli větru, vlnám, nebo osobním preferencím každého námořníka :).

Během naší cesty navštívíme mnoho ostrovů, vyzkoušíme si noční plavbu (pokud bude vůle a chuť), doplujeme až do nádherné Monemvasie a vykoupeme se třeba i v termálních pramenech. Zažijeme neskutečné západy a východy slunce (ty jsou na moři opravdu velkým zážitkem.) Naučíme se základní dovednosti při plavbě na plachetnici (od uzlů po práci s plachtami) a mezi tím vším stihneme vystoupat na nejvyšší vrcholky Hydry, nebo třeba navštívit nádherné přístavní městečko Poros. Po týdenní plavbě nasedneme do půjčeného auta a vyrazíme na obhlídku těch nejzajímavějších historických památek Epidauros (UNESCO), Korint a na závěr nás čekají i samotné bájné Athény (UNESCO).

Pokud se řadíš mezi pohodové lidi, kteří netrpí ponorkovou nemocí po první hodině plavby, zajímáš se tak trochu o přírodu, památky, nebo se jen chceš pověsit za lano a plout si za lodí společně s delfíny, pojeď s námi a zažij to na vlastní kůži. Program a náročnost přizpůsobíme podle tebe a tvé chuti. Jedno je ale jisté, v Řecku se nudit rozhodně nestihneme :).

Sail & Trail, Řecko

Běžný den plavby:

Každý večer si vždy řekneme, jak bude vypadat den následující. Připrav se na plavbu, během které budeme kotvit v zátokách i marínách. Den (nebo jeho větší část) strávíme procházkami a trekováním po ostrovech, kam doplujeme lodí. Pokud se nebudeš cítit fit, je možné pěší výlet vynechat a užít si sluneční paprsky na palubě lodi (třeba s knížkou v ruce).

Nikoho nebudeme nutit, aby s námi vyrazil za dobrodružstvím, pokud nebude chtít. Samozřejmě je možné výlety zkrátit, nebo se podívat pouze po přístavních městečkách. Možností je nespočet.

Po týdenní plavbě nás čeká roadtrip s návštěvou historických památek, a pokud bude vůle i výšlap na nějaký z horských vrcholků na pevnině.

Náročnost výletu:

Výlet není fyzicky náročný. Náročnost si každý účastník upravuje dle zapojení se/nezapojení se do každodenních aktivit mimo loď :).

Cena: 19.000 Kč

Cena zahrnuje:

 • Účast na akci tzn. průvodcovské služby

 • Pronájem lodi + poplatky za kotvení

 • Kapitána a průvodkyni

 • Pojištění kauce

 • Podrobný cestopis z výletu

Sail & Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko

Cena nezahrnuje:

 • Zpáteční letenka z ČR/SK/Rakouska do Athén

 • Cestovní pojištění (viz poznámka níže)

 • Další náklady (povinné poplatky za loď - tranzit log, nafta - cca 50 euro/osoba + strava kapitána během plavby)

 • Půjčení automobilu, nafta, ubytování na 5 nocí na pevnině 10.000 Kč/osoba.

 

 

 

Maximální počet účastníků: 6

6 VOLNÝCH MÍST

Sail and Trail, Řecko

Zběžný itinerář plavby:

Řecké moře bývá nevyzpytatelné, což věděl už bájný mořeplavec Argonaut, a tak je v podstatě nemožné stanovit přesný plán plavby několik měsíců dopředu. Pokud se tedy do Řecka vypravíš s námi, počítej s možnými programovými změnami, které budou odvislé od aktuálního počasí a jeho předpovědi. Jaký bude konkrétní plán každého dne si vždy stanovíme předchozí den.​ Čeká tě několik procházek po historických městečkách a přístavech, relaxace na palubě i pořádný adrenalinový jachting. Předběžnou trasu plavby budeme schopni naplánovat až pár dní před vyplutím, podle aktuálních meteo podmínek.

Den 1.: Přílet v odpoledních hodinách do Athén. Cesta do mariny. Přivítání s kapitánem, nalodění a seznámení s lodí. Společná večeře.

Den 2.: Přeplavba na ostrov Aegina. V tuto chvíli se na místním sopečném ostrově pěstují pistácie, ale v době Antiky byla Aegina velkým obchodním konkurentem Athén. Nejznámější památkou ostrova je chrám Afaia (5. století př. n.l.), který patří k nejlépe zachovalým sakrálním stavbám v Řecku. Na ostrově sopečného původu se půjdeme projít k antickým památkám a nebude chybět ani možnost nakoupit pistácie všech velikostí a chutí.

Podle počasí možnost přeplout na vedlejší ostrůvek Agistri.

Den 3.: Plavba na poloostrov Methana, kde se nachází aktivní sopka a termální prameny. Půldenní trek do jeskyně a koupání v termálních pramenech pod hvězdnou oblohou.

Den 4.: Přeplavba okolo pobřeží přes krásný historický přístav Poros na ostrov Hydra. Na ostrově není jediný automobil. Dopravu nákladů zajišťují po ostrově oslíci. Nachází se zde krásný starý přístav a klášter v horách.

Den 5.: Celodenní návštěva ostrova Hydra. Výšlap ke klášteru a procházka přes zdejší vrcholky. Podvečerní odplutí směrem do Monemvasie. Noční plavba do Monemvasie.

Den 6.: Návštěva Monemvasie- kamenného historického městečka vystavěného na mořských skaliscích. Odpolední přeplavba do opuštěné zátoky.

Den 7.: Ranní výšlap na jeden z vrcholků v zátoce a plavba zpět do Athén.

 

Den 8.: Zabalení věcí, rozločení s lodí a výlet do Korintu. Návštěva Korintského průplavu a antických památek.

Den 9.: Trek v řeckých horách případně odpočinek na pláži. Večerní grilovačka.

Den 10.: Návštěva fenomenálního amfiteátru a antických památek v Epidauru (UNESCO). Večerní přejezd do Athén.

Den 11.: Návštěva Athén - Akropolis, chrám Dia Olympského, Národní archeologické muzeum a nakoupení suvenýrů a podvečerní ruch ve čtvrti Monastiraki.

Den 12.: Návštěva Antické a Římské Agory. Podvečerní procházka na nejvyšší vrchol Athén Likavitou a pozorování západu slunce se sklenkou vína.

Den 13.: Odlet z Athén v ranních hodinách dle letového řádu.

Sail and Trail, Řecko

Ubytování:

Spát se bude přímo na lodi (4 kajuty po dvou). Pokud nechceš spát pod dekou, vezmi si s sebou lehký spacák, do kterého se můžeš zabalit i během chladnějších večerních mecheche :). (Pozn. Spacák můžeme zapůjčit.)

Loď disponuje dvěma koupelnami s teplou sprchou a záchodem. K dispozici je společná kuchyň v salónku a led obrazovka (Kterou, doufám, že zapínat ani nebudeme.) Po plavbě budeme spát v hotelech a soukromých ubytováních (pokoje pro 2-3 osoby).

Pozn. 2 noci v okolí Korintu a 3 noci v Athénách.

Základní vybavení:

Do Řecka se vypravíme v březnu, kdy bývají teploty okolo 20 °C, ale může klidně i pršet.

Základní výbavou jsou samozřejmě plavky, kraťasy a žabky. Doma bys ale neměl(a) nechat ani větrovku a nepromokavou bundu, prostě výbavu na pořádný slejvák a pořádný vítr (který ale klidně můžeš přečkat v kajutě :).)


!!!Hygienické potřeby!!!: Všechen odpad se na lodi vypouští do moře. Jak se k moři budeme chovat, tak se moře bude chovat i k nám... Proto si, prosím, kupte hygienické potřeby přírodní a šetrné k životnímu prostředí, případně to během plavby vydržte bez mycích gelů, šamponů a kondicionérů:).

Sail and Trail, Řecko
logo.jpeg

Výbavu si můžeš doplnit třeba na www.ferrino.cz. Chceš dostat 150 Kč slevu na celý nákup (včetně nezlevněného zboží)? Stačí objednat produkty nad 1.500 Kč, vybrané zboží vložit do "košíku" a do okna "slevový kód" zadat heslo justwalkit. Na e-shopu seženeš třeba moje oblíbené hůlky Mustang, návleky Cervino nebo i batoh Overland. Vše ve skvělém poměru kvality/ceny.

47500457_216892732544237_418937635395652

Doplň si zásoby sportovního vybavení v e-shopu nebo na prodejně APM sportu. Sleva 10% na celý nákup po zadání kódu: justwalkit

northshop_logo.jpg

Udělej si radost a doplň zásoby sportovního vybavení v e-shopu nebo na prodejně NORTH SHOP.cz. Připraveny jsou nádherné péřové sukýnky SKHOOP, merino oblečení [sn] nebo třeba moje nejoblíbenější "kraťaso-sukně" Betty SKHOOP. Sleva 10% na celý nákup (při nákupu nad 1000 Kč) po zadání kódu: justwalkit.

Následující seznam můžeš brát jako mnohokrát praxí odzkoušené doporučení:

 • Batoh na jednodenní výlety

 • Boty- tenisky- nižší trekové boty (Pokud máš problémy s kotníky, vezmi si boty vyšší.). Boty by měly být prodyšné, pohodlné a prošláplé, které nikde netlačí a nedřou. Pokud si chceš na výlet pořídit boty nové- důrazně doporučuji předem boty alespoň dvakrát otestovat v terénu. Já si vezmu tenisky, ve kterých rovnou i do Řecka přiletím.

 • Žabky a boty s bílou podrážkou – žabky se budou hodit na procházky po přístavech a boty s bílou podrážkou využiješ během plavby na lodi.

 • Nepromokavé oblečení do deště

 • Spací pytel – Pokud nebudeš chtít spát pod dekami, které jsou na lodi k dispozici, zabal i malý cyklo/letní spacák.

 • Kalhoty – Lehké prodyšné kalhoty. Místo nich můžeš vzít leginy.

 • Kraťasy

 • Kraťasy na spaní

 • Tričko s krátkým rukávem

 • Tílko

 • Tričko na spaní

 • Spodní prádlo 3 x

 • Teplé ponožky

 • Plavky a sluneční brýle

 • Pracovní, nebo jachtařské rukavice

 • Čepice/Šátek - funkční např. Buff 

 • Ručník- rychleschnoucí, malý

 • Sportovní podprsenka pro dámy

 • 2 litr lahev na vodu - případně camelback

 • Nejnutnější hygienické potřeby v malém cestovním balení

 • Lékárnička – léky, které běžně užíváš, obinadla, náplasti na puchýře, ibuprofen (lék na tišení bolesti). Vše se ale dá dokoupit. Pokud trpíš nevolností - vezmi si s sebou i kinedril.

 • Sluneční brýle

 

 

Doporučené vybavení:

 • Turistické hole (pokud s nimi chodíš rád(a)

 • Foťák

 • MP3 (nahrát hudbu do mobilu)

 • Kniha

 • Špunty do uší

Sail & Trail, Řecko

Alkohol a drogy:

V průběhu plavby kapitán vyžaduje zákaz jakéhokoliv alkoholu! (Což neplatí ve chvíli, kdy je loď bezpečně zakotvena.) Pokud to podmínky dovolí, můžeme posedět večer v maríně, či na lodi. Nepočítej s tím, že se z našeho výletu stane ALKOvýlet. Ráno musí každý námořník opět fungovat (a to i ve chvíli, kdy se rozhodne nevyrazit na plánovaný výlet po kopcích a horách.) V podpalubí platí absolutní zákaz kouření!

Kapitán:

Běh, paragliding, kolo, kajak, lezení a samozřejmě jachting. To vše ve vrcholové (závodní) úrovni. Michal Krysta patří už několik let k všestranným sportovcům v českém outdooru. Věnuje se extrémním štafetovým závodům, terénnímu triatlonu a jako jeden z mála Čechů se účastnil i extrémního závodu Red Bull XAlps.

Na svých cestách učí lidi létat, lozit, surfovat a nás naučí i jachtařit. Na lodi se poprvé ocitl v šesti letech, kdy ho voda a možnost plout úplně pohltila.

V roce 2021 přeplul sám na vlastoručně postavené lodi Atlantik. V současné době organizuje jachtařské kurzy a dál se věnuje závodnímu jachtingu.

Více o jeho aktivitách najdeš na www.bivaq.cz nebo na fb. stránce @bivaq.

318326101_697397455197007_5579299122857362957_n.jpeg
20190514_164500.jpg

Průvodce:

Naším průvodcem během denních výletů budu já :) Jsem aktivní slečna hrdá na Českou republiku a momentálně žijící na jihu Moravy se svou dvouletou dcerou Emmou a partnerem Michalem. Mluvím plynule anglicky, domluvím se německy a pár slov zvládnu i ve španělštině, italštině a indonéštině.

Studovala jsem obor Zahradní a krajinná architektura na Mendelově Univerzitě v Brně a poté i v Lednici na Moravě. Během studia jsem v rámci různých stáží a pobytů navštívila, pracovala a studovala v Itálii, Velké Británii, Rakousku, Lotyšsku a Nikaragui.)

Mou vášní je cestování, poznávání nových kultur a poslouchání životních příběhů lidí z celého světa. Nejvíc ze všeho miluji a obdivuji horské krajiny a přírodu obecně.

Kapesné a výdaje za stravu:

Sail and Trail je tak trochu jiný typ výletu, než na jaký jsi u Justwalkit zvyklý(á). Už jenom z toho důvodu, že většinu času budeme doslova na jedné lodi, je potřeba, abychom fungovali společně jako posádka, která se vzájemně respektuje a toleruje.

Stravovat se budeme společně. Před vyplutí je v plánu společný nákup potravin, ze kterého se bude vařit vydatná snídaně, lehký oběd (nejlépe formou svačiny) a vydatná večeře. (Počítej cca 45 euro/osoba). Ve vaření se budeme střídat. Připrav se na dobrovolné přidělení služeb :). Na moři platí pravidlo, že posádka stravuje kapitána s čímž bude počítáno při společném nákupu. (Co nakoupit probereme po cestě.)

Loď je vybavena vařičem, troubou a velkou lednicí, takže není problém klidně celou dobu vařit, nebo si užít místní pochutiny v restauraci (pozn. Ne vždy budeme mít možnost  jít večer na večeři - záleží na místě kotviště.) 

Téměř každý den budeme někde ve městě a můžeme dokoupit co bude potřeba. Pitná voda je čerstvá v zásobnících na lodi. Není potřeba kupovat balenou, ale něco málo si nakoupit můžeme. Budeme mít s sebou i prut, takže možná něco chytneme. :)

Orientační ceny v kavárnách a restauracích:

 • Káva či čaj vyjde na 1,5 až 2 eura

 • Víno okolo 1,5 – 3 eura

 • Pivo malé / velké 2 – 4 eura

 • Chobotnice - 15 euro

 • Mořské plody 10-20 euro

Výměna Českých Korun za Eura:

Výměnu peněz doporučuji zajistit před výletem v ČR. Kurzy jsou výrazně výhodnější u nás. Navíc ne všude se dají české koruny během cesty vyměnit.

 

Víza, cestovní doklady a pojištění:

Řecko je stejně jako Česká republika součástí Evropské Unie, proto občanům ČR k pobytu v této zemi bude stačit pouze platný občanský průkaz (pozn. jehož doba platnosti musí končit minimálně půl roku po výletu!)

Evropská kartička pojištěnce (Pozn. Kartička, kterou dostaneš od tvé pojišťovny, a kterou se prokazuješ u doktora v ČR.) ti během naší plavby stačit nebude! Je třeba si sjednat i doplňkové cestovní - úrazové pojištění do zahraničí, jehož součástí bude jachting. 

(Pozn. Co se týká dalších pojištění, tak loď máme samozřejmě také pojištěnou. Kapitán má sjednané pojištění sebe i posádky a pojištění na případné poruchy a škody.

Udělej si kopii kartičky pojištěnce, stejně tak jako tvého cestovního dokladu a připiš kontakt na blízkou osobu v případě zdravotních komplikací.)

 • Pas / OP s alespoň půlroční dobou platnosti

 • Kopie pasu / OP

 • Kopie cestovního pojištění a kartičky pojištěnce

Sail & Trail, Řecko

Batoh:

Během plavby ti bude bohatě stačit výbava, která se ti vejde do malého příručního zavazadla - nejlépe batoh o rozměru okolo 55 x 30 x 25 cm (Pozor! Tyto rozměry se u jednotlivých leteckých společností různí) a váze do 10 kg. Také doporučuji přibalit lehkou plátěnou taštičku, nebo skladnou „nákupní tašku“, případně maličký skladný baťůžek na kratší výlety. Nemusíš se bát, že ti něco bude chybět. Během plavby budeme zastavovat v přístavních městečkách a vše je možné dokoupit.

Sail & Trail, Řecko

Závěrem:

Vyraz s námi na plavbu, ze které budeš čerpat energii ještě dlouho po návratu. Egejské moře a Saronský záliv,  jedna z nejkrásnějších jachtařských oblastí středomoří, modro-bílé ostrovy plné historie a řecké poklidné atmosféry, nádherné zátoky, delfíni, průzračná voda... to je destinace a ráj, který během naší plavby poznáme jak z moře tak i po úzkých ostrovních pěšinkách. To je výlet, který si nesmíš nechat ujít!

Kontakt:

Na předchozích stránkách jsem se pokusila sdělit a popsat co možná nejvíce informací. Pokud máš i tak nějaký dotaz, případně tě plavba a pěší výlety okolo řeckých ostrovů zaujaly, zavolej nám nebo napiš.

Průvodkyně Klára Skuhravá: +420 730 187 706

Kapitán Michal Krysta: +420 776 111 257

info@justwalkit.com info.justwalkit@gmail.com

Sail & Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail & Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
Sail and Trail, Řecko
bottom of page