top of page
Anchor 1

FUERTEVENTURA pro malé i větší
11/2024

Jednodenní výlety pro malé i větší skrz vulkanickou krajinou Fuerteventury

 • Procházky okolo dramatického mořského pobřeží v El Cotillo

 • Návštěva písečných dun v Parque Natural de Corralejo i slanisek v Salinas del Carmen

 • Celodenní výlet na chráněný ostrov Isla de Lobos

 • Roadtrip přes vnitrozemí, návštěva původního hlavního města Betancuria a vyhlídek Las Penitas do Pájara, Mirador de Sicasumbre

 • Koupání v oceánu a odpočinek na plážích v Laguně de Sotavento, Cofete nebo třeba na "popcornové" Popcorn beach, Ajuy

 • Výšlap na kalderu sopky Gairia nebo nejvyšší horu ostrova Pico de Zarza

 • Návštěva majáků Faro del Toston, Punta Jandía a Faro de la Entallada 

 • Možnost návštěvy Oasis parku (zoologická a botanická zahrada), muzea větrných mlýnů, sýrů a dalších "turistických míst" (dle individuálního zájmu)

 • Zkušená česká průvodkyně

 • Malá skupina max. 6 účastníků

 • Výlet je vhodný i pro aktivní maminky s dětmi

Fuerteventura

Fuerteventura, to jsou krásné bílé pláže, skalnaté útesy, vyhaslé sopky, duhové hory i sopečná poušť a pláže na kterých se líhnou mořské želvy. Druhý největší kanárský ostrov s nejdelším pobřežím nabízí téměř nekonečné možnosti pěší turistiky, plážových radovánek i objevování mnohaleté historie a koloniální kultury. To vše s jistotou teplého počasí dělá z Fuerteventury ideální místo pro dovolenou v (u nás většinou propršeném) listopadu.

Bohužel, nebo snad naštěstí, zůstává většina turistů přilétajících na Kanáry přikována ke svému hotelovému lehátku, a tak vnitrozemí a zajímavá místa ostrova dost často zejí prázdnotou.

S půjčeným autem zavítáme na nejznámější vyhlídky i do zapomenutých kaňonů. Navštívíme písečné duny, vysoké skalní útesy, a pokud bude chuť a síla, můžeme vyrazit i na nejvyšší horu ostrova Pico de Zarza (813 m), ze kterého se nám naskytne neskutečný výhled na celou jižní část ostrova.

 

Součástí výletu je jak aktivní turistika, tak odpočinek na pláži. Každý večer si vždy řekneme, jaký bude plán na další den. Pokud se budeš chtít na Fuerteventuře pouze "válet", nebo se ti zrovna nějaký den nebude chtít na jeden z místních výletů, není problém zůstat třeba půlden na pláži nebo si udělat individuální program.

Akce je určena pro děti i dospělé. Většina jednodenních výletů má vzdálenost mezi 2-10 km. Nebudeme nikde "lozit" po exponovaných místech, jedná se spíš o nádherné procházky. Trasy často vedou po štěrkových cestách, kam se dostaneš se sportovním kočárkem.

Fuerteventura

Cena: 9.000 Kč

Cena zahrnuje:

 • Průvodcovské služby

 • Účast na akci a její organizace

 • Cestopis z výletu

Další náklady - ubytování a doprava po ostrově půjčeným automobilem si jednotliví účastníci hradí sami. Cca 11.000 Kč

 

Cena nezahrnuje:

 • Zpáteční letenka z Prahy/Vídně (Přibližně 3.000 - 4.000 Kč)

 • Cestovní pojištění, strava, ubytování, doprava

Maximální počet účastníků: 7

(Pozn. Dítě do 15 let má 50% slevu na veškeré náklady i cenu za průvodcovské služby.)

Fuerteventura
Fuerteventura

Itinerář výletu:

Den 0.: Příjezd v odpoledních hodinách do Týnce. Seznamovací večer. Dobalení věcí. (Pokud bude zájem.) 

Den 1.: Odlet ranním přímým letem z Vídně na Fuerteventuru (6:30 - 10:25). Vyzvednutí auta v půjčovně, nákup potravin, přejezd na sever ostrova. Návštěva Popcornové pláže. Podle chutě a energie odpolední výšlap na kalderu Calderón Hondo (cca 2 km a 50 m převýšení). Večerní návštěva městečka Corralejo.

Den 2.: Výlet okolo skalnatého pobřeží z městečka El Cotillo (cca 7 km okolo skal a mořských útesů. Cestu je možné absolvovat se sportovním kočárkem. Koupání na konci túry a odpolední návštěva zapomenutého kaňonu Barranco Encantado o de los Enamorados, kde se nachází zvětrávající prehistorické mořské břehy. Chráněné místo pro svou unikátní geologii. Podle času návštěva majáku Faro del Toston. 

Den 3.: Celodenní výlet lodí do přírodní rezervace ostrova Isla de Lobos. Žije zde velké množství mořských ptáků a několik endemických druhů rostlin. Pěší výlet k majáku a zpět (cca 8 km, možnost koupání na místní pláži.)

Den 4.: Zabalení věcí, dopolední návštěva písečných dun v Parque Natural de Corralejo a cesta dál na jih. Nákup potravin. Návštěva slanisek Salinas del Carmen a přesun do archeologického naleziště Poblado de la atalayita. Návštěva původních lávových obydlí a cesta na ubytování.

Den 5.: Výšlap na nejvyšší horu ostrova Pico de Zarza. Odpolední odpočinek na pláži v Morro Jable, případně celodenní odpočinek na pláži v Morro Jable/ celodenní návštěva zoologické a botanické zahrady Oasis park.

Den 6.: Návštěva nejjižnější část ostrova s majákem Punta Jandía. Prohlídka místní výstavy a procházka okolo drsného pobřeží z Beacon of Punta Pesebre (cca 8 km tam a zpět). Nádherné výhledy na hory severního pobřeží jižní části ostrova.

Den 7.: Přechod z pláže Cofete přes vilu Winter, která je opředená mnoha nacistickými příběhy do sedla Degollada de Cofete a do údolí Barranco de las Damas- na druhou stranu ostrova. (Celkem 7,5 km, 340 m výškových vzhůru a 280 m dolů).  (Pozn. Je zde možnost zůstat celý den na pláži, nebo se jít projít jen k vile Winter a na druhou stranu ostrova přejet automobilem.)

Den 8.: Zabalení věcí. Dopolední odpočinek na nádherné "růžové" pláži Laguna de Sotavento. (Možnost výšlapu na vrchol El Paso (259 m) s nádherným výhledem na lagunu i okolní vrcholky.) Odpolední návštěva pláží u vesnice La Pared a ikonické vyhlídky Mirador de Sicasumbre.

Den 9.: Roadtrip po centrální části ostrova - s vyhlídkami: Centro de Interpretación Morro Vellosa, Mirador Las Penitas, Mirador Risco de las Penas. Návštěva vesnice Betancuria, původního hlavního města ostrova. Výšlap na kalderu sopky Gairia 463 m (cca 2 km a 100 m převýšení). Možnost návštěvy muzea mlýnů - Centro de Interpretacíon de Los Molinos a muzea sýrů Museo del Queso Majorero.

Den 10.: Návštěva malé vesničky Ajuy. Procházka okolo skalnatého pobřeží k jeskyni Caleta Negra a návštěva místního skalního oblouku a pláží. (Cesta se dá zvládnout se sportovním kočárkem. K oblouku a zpět cca 5 km a 120 m převýšení.) Odpolední přesun do Puerto del Rosario (hlavního města ostrova), nákup suvenýrů, předbalení věcí.

Den 11.: Ranní přesun na letiště, odlet v 11:05 přímým letem z Fuerteventury do Vídně.

Fuerteventura

Běžný den výletu:

Na Fuertaventuru se vypravíme v malém počtu účastníků, takže se vždy můžeme dohodnout, kam vyrazit a jak prožít každý den. Výlet je naplánován pro aktivní maminky, které mohou své děti nosit v nosítku/šátku, případně pro mírně aktivní dospělé, nebo děti, které jsou schopné ujít (klidně s pomocí) 2-7 km.

Výlet není určen pro fyzicky extrémně zdatné jedince, kteří na Fuertaventuře chtějí zdolávat rekordy. Takoví by se v naší poklidné skupince nudili.

Před každým dnem se vždy rozhodneme na co máme chuť, jaké jsou vyhlídky počasí, a kam by bylo nejlépe druhý den vyrazit. Každý účastník se může rozhodnout zůstat v okolí ubytování a relaxovat na pláži, nebo vyrazit s námi na poznávání ostrova. 

Náročnost výletu:

Pokud jsi aktivní člověk, nebude ti ani výlet po Fuertaventuře dělat problém. V případě, že to na tebe bude už moc a ostatní se rozhodnou pro další/delší trek, je možné vynechat a odpočinout si na pláži nebo okolí ubytování.

Fuerteventura

Ubytování:

Ubytováni budeme v apartmánech, případně soukromých domech. Na ubytování je vybavená kuchyň, kde si můžeme uvařit, lednička, mrazák a často i pračka. Pokoje pro 2-3 osoby.

Základní vybavení:

Na Kanáry se vypravíme v listopadu, kdy bývají teploty okolo 20 - 30 °C, ale může nám i zapršet.

Základní výbavou jsou samozřejmě plavky, kraťasy, žabky, brýle a krém na opalování. Doma bys ale neměl(a) nechat ani větrovku (hlavně na severní  části Fuerteventury hodně fouká) a nepromokavou bundu (=výbavu na vítr a déšť.)

Rozhodně doma nezapomeň tenisky a malý batůžek, který využiješ na jednodenní túry.

Fuerteventura
logo.jpeg

Výbavu si můžeš doplnit třeba na www.ferrino.cz. Chceš dostat 150 Kč slevu na celý nákup? Stačí objednat produkty nad 1.500 Kč, vybrané zboží vložit do "košíku" a do okna "slevový kód" zadat heslo justwalkit. Na e-shopu seženeš třeba moje oblíbené hůlky Mustang, návleky Cervino nebo i batoh Overland. Vše ve skvělém poměru kvality/ceny.

apmsport_logo_male__-2.png

Doplň si zásoby sportovního vybavení v e-shopu nebo na prodejně APM sportu. Sleva 10% na celý nákup po zadání kódu: justwalkit

northshop.png

Udělej si radost a doplň zásoby sportovního vybavení v e-shopu nebo na prodejně NORTH SHOP.cz. Připraveny jsou nádherné péřové sukýnky SKHOOP, merino oblečení [sn] nebo třeba moje nejoblíbenější "kraťaso-sukně" Betty SKHOOP. Sleva 10% na celý nákup (při nákupu nad 1000 Kč) po zadání kódu: justwalkit.

Následující seznam můžeš brát jako mnohokrát praxí odzkoušené doporučení:

 • Batoh/kufr– záleží pouze na tobě, s čím se ti cestuje jednodušeji/pohodlněji. Rozhodně si ale nezapomeň malý batůžek na jednodenní výlety.

 • Boty  - pokud s námi budeš chtít absolvovat krátké denní procházky, pak se pro tebe boty stanou esenciální složkou výletu. Musí být prodyšné a pohodlné a zároveň nesmí nikde tlačit ani dřít. Pokud si budeš chtít koupit obuv novou, doporučuji předem boty alespoň dvakrát otestovat v terénu. Mně vyhovují obyčejné nízké trekové boty/tenisky

 • Sandále – hodí se jako bota "na přezutí" na návštěvu městeček a vesnic, případně když tě začnou bolet nohy v základních botách, můžeš přezout. (Pozn. Místo sandálů můžeš zabalit žabky- jsou lehké a také do teplého prostředí Kanárských ostrovů ideální.)

 • Plavky, opalovací krém

 • Kalhoty – Lehké prodyšné kalhoty. Místo nich můžeš vzít legíny. (Záleží, v čem se ti lépe chodí.)

 • Kraťasy

 • Pyžamo 

 • Tričko s krátkým rukávem

 • Tílko

 • Spodní prádlo 3 x

 • Ponožky 3 x

 • Šátek - funkční např. Buff

 • Větrovka

 • Ručník- rychleschnoucí, malý- na pláž

 • Sportovní podprsenka pro dámy

 • Nejnutnější hygienické potřeby v malém cestovním balení

 • Lékárnička – léky, které běžně užíváš. Vše ostatní se dá na místě dokoupit (i v neděli).

 

 

Doporučené vybavení:

 • Turistické hole

 • Foťák

 • MP3 (nahrát hudbu do mobilu)

Fuerteventura
Fuerteventura

Rozměry batohu/kufru:

Jaký na cestu zvolíš batoh/kufr je na tobě. Vzhledem k tomu, že budeme podnikat pouze jednodenní výlety, během kterých si veškeré nepotřebné věci necháme na apartmánu/v domě, záleží spíš na tobě, jak se budeš chtít uskromnit/rozšoupnout :). Pokud budeš chtít ušetřit za letenku/odbavené zavazadlo, můžeš si s sebou vzít pouze malý příruční batoh (rozměry okolo 55 x 30 x 25 cm). Rozměry se různí u jednotlivých leteckých společností. Nemusíš se bát, že ti něco bude chybět. Na ostrově se dají všechny potřebné věci dokoupit a na ubytování vše vyprat.

Průvodce Klára Skuhravá

Jsem mladá aktivní slečna hrdá na Českou republiku "usazená" v Týnci na jihu Moravy, kam jsem se dostala po několikaletém cestování mezi Evropou a Asií. Mluvím plynule anglicky, domluvím se německy a pár slov zvládnu i ve španělštině,  italštině a indonéštině.

Studovala jsem obor Zahradní a krajinná architektura na Mendelově Univerzitě v Brně a poté i v Lednici na Moravě. Během studia jsem v rámci různých stáží a pobytů navštívila, pracovala a studovala v Itálii, Velké Británii, Rakousku, Lotyšsku, Nikaragui... Žila jsem ve Skotsku, Francii a Indonésii.

Mou vášní je cestování, poznávání nových kultur a poslouchání životních příběhů lidí z celého světa. Nejvíc ze všeho miluji a obdivuji horské krajiny a přírodu obecně.

Klára Skuhravá
Fuerteventura

Kapesné a výdaje za stravu:

Vzhledem k tomu, že v ceně výletu není zahrnuta strava, je nutné počítat s nějakými náklady na nákup potravin (stravné obecně). Záleží na tobě, zda si budeš chtít na apartmánu uvařit, nebo zda raději preferuješ návštěvu restaurací. 

Pokud budeš chtít za jídlo ušetřit, můžeš se vejít do rozpočtu okolo 10 euro na den. Potraviny jsou na Kanárech o trochu dražší než u nás (zato často výrazně kvalitnější). (Pozn. Sedmičku dobrého vína seženeš dokonce už za 3 eura :).)

Pak samozřejmě záleží, kolik suvenýrů si z cesty budeš chtít dovézt. Pokud se občas „odbudeš“ studeným sandwichem, bude ti na celý výlet bohatě stačit 100 - 150 euro.

Orientační ceny v kavárnách a restauracích:

 • Káva či čaj cca 2 eura

 • Snídaně (káva + toast) okolo 5 euro

 • Víno okolo 2 – 3,5 eura

 • Pivo malé / velké 3 – 6 euro

 • Sendvič 5 euro

Fuerteventura

Výměna českých korun za eura:

Pokud máš rád(a) v peněžence hotové peníze a kartou se ti platit nechce, pak doporučuji eura vyměnit už před výletem v ČR. Kurzy jsou výrazně výhodnější u nás. Navíc ne všude se dají české koruny během cesty vyměnit. Bankomaty budeme potkávat v podstatě každý den, případně se dá platit kartou.

 

Víza, cestovní doklady a pojištění:

Španělsko/Kanárské ostrovy jsou stejně jako Česká republika součástí Evropské Unie, proto občanům ČR k pobytu v této zemi stačí pouze platný občanský průkaz (pozn. jehož doba platnosti musí končit minimálně půl roku po návratu zpět do ČR (SK a jiných krajin)!

Evropská kartička pojištěnce (Pozn. Kartička, kterou dostaneš od své pojišťovny, a kterou se prokazuješ u doktora v ČR.) ti ve Španělsku bude stačit pro poskytnutí základního ošetření. Přesto je lepší si sjednat i běžné cestovní pojištění na celou dobu pobytu v zahraničí. (Pozn. Udělej si kopii kartičky pojištěnce, stejně tak jako tvého cestovního dokladu a připiš kontakt na blízkou osobu v případě zdravotních komplikací. TUTO KOPII NENOS SPOLEČNĚ S DOKLADY V PENĚŽENCE. PŘI PŘÍPADNÉ KRÁDEŽI BY BYLA K NIČEMU.)

 • Pas / OP s alespoň půlroční dobou platnosti

 • Kopie pasu / OP

 • Kopie cestovního pojištění / kartičky pojištěnce

JEDEŠ-LI S DĚTMI

Pokud jedeš na výlet s nezletilým dítětem, které má jiné příjmení než ty, velmi doporučuji stáhnout a nechat podepsat a potvrdit "Souhlas zákonného zástupce s krátkodobým vycestováním nezletilé osoby do zahraničí". Vyhneš se tak případnému problému na letišti, kde by tě mohli zbytečně obvinit z únosu nezletilého.

Fuerteventura

Závěrem:

Fuerteventura je jedním z nejkrásnějších Kanárských ostrovů. Pyšní se unikátní krajinou, geologickými zvláštnostmi, rozlehlými plážemi i vysokými kopci s jedinečnou faunou a flórou. Je to ideální ostrov pro člověka, který si potřebuje odpočinout, nasát slaný vítr do vlasů... a samozřejmě pro děti. Výlety k zajímavým místům jsou krátké, pláže a písek je "nekonečný", stejně tak jako mělké moře nebo kolonády se zmrzlinkou :).

Pojď se s námi projít po starých lávových polích, písčitých dunách, objev popcornovou pláž, vysoké skalní útesy s majáky i jeskyně nebo staré větrné mlýny, slaniska i plantáže aloe vera. Nadechni se svěžího slaného vzduchu a hlavně - uteč před listopadovou plískanicí... Poznej to nejlepší z ostrova, který si hned od prvního okamžiku zamiluješ.

 

 

 

Kontakt:

Na předchozích stránkách jsem se pokusila sdělit a popsat co možná nejvíce informací. Pokud máš i tak nějaký dotaz, případně tě cesta na Fuerteventuru zaujala, zavolej nebo napiš.

Klára Skuhravá

+420 730187706

skuhrava@gmail.com

Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
Fuerteventura
bottom of page