top of page
  • Obrázek autoraKlara Skuhrava

Co vidět v Singapore


Singapore city center

Pokud si na své cestě po Asii budete chtít naplánovat zastávku v Singapore, na návštěvu města vám budou bohatě stačit pouze dva dny. Samozřejmě že ale záleží, jak moc budete chtít město prozkoumat. Zabavit se tady můžete i na pět a více dní. Návštěva města má smysl, i pokud budete mít pouze pár hodin mezi navazujícími lety. Stačí nasednout na metro a dopravit se na zastávku Bayfront, Raffles Place nebo Downtown.

Městský stát Singapore se nachází v jihovýchodní Asii mezi severní Malajsií a jižní Indonésií. Na rozdíl od okolních států je v mnoha ohledech řazen mezi „západní“ bohaté země. V Singapore je i na naše poměry poměrně draho. Zvláště cena alkoholu může být pro někoho šokující.

Nejzajímavější část města je v Marina Bay. Najdete tu mrakodrapy nadnárodních společností, luxusní hotely, nákupní centra a příjemné restaurace. Singapurský „downtown“, kde potkáte mraky turistů a v odpoledních hodinách místní běžce a „kravaťáky“ na pivu, se nachází právě okolo zdejší promenády.

Singapore je multikulturní město, kde najdete čtvrti jako China town, Little India nebo Arabskou čtvrť. Pokud budete chtít nakupovat suvenýry, doporučuji návštěvu nejlevnější části města, Chinatown. V Little India seženete různé tradiční oblečky nebo třeba zlaté šperky. Dobře a levně se tu najíte v Maxwell center, obdobě asijských pouličních stánků, které jsou ale v Singapore oficiálně zakázány.

Singapore ožívá hlavně v podvečer, kdy je ve městě konečně trochu dýchatelno. Budovy jsou krásně nasvícené a na několika místech se konají různé světelné show. Jednou z nejlepších je ta před hotelem Sands SkyPark. I přesto, že se jedná o čistě turistickou atrakci, zdejší show je nezapomenutelná.

Hudba se rozezvučí a světelné kužely a lasery začnou zářit každý den přesně ve 20:00 a 21:00. Zdejší vodní show se nedá srovnat s žádným vodním programem, který jsem doposud viděla. Používají se zde prvky jako mlha, na kterou se promítají různé pohybující se obrazce, barevné kužely, lasery odrážející se od vodní hladiny, vodní střiky a samozřejmě nechybí ani hudební doprovod. Je to opravdu zážitek.

Další ze zajímavých světelných show se nachází naproti výše zmiňovanému hotelu v parku Gardens by the Bay. Kromě večerní show, která osvětluje zdejší konstrukce obrovských kovových stromů každý den v 19:45 a 20:45, doporučuji návštěvu zdejšího parku i během denního světla. Nemusíte být zahradním architektem, aby vás místní výborně opečovávaná veřejná zeleň úplně pohltila.

Když už jsme u té zeleně, další místo, které byste si neměli nechat ujít je singapurská botanická zahrada. Veřejný „park“, který má rozlohu několika kilometrů čtverečních, najdete severozápadně od centra města. Dostanete se sem jednoduše metrem. Stačí vysednout na zastávce „Botanic Gardens“ :) . Zahrady mají dlouhou tradici. Založeny byly již v polovině 19. století. 4. července roku 2015 byly dokonce zapsány na seznam UNESCO. Do dnešních dní se jedná o první a jedinou tropickou zahradu zapsanou na tento seznam.

V zahradách najdete sekce tropického deštného pralesa i tradiční „evropský styl“. Nejúžasnější je ale placená část, orchideová zahrada. Zdejší sbírka je naprosto famózní.

Pokud budete mít na návštěvu Singapore vyhrazeno ještě více volných dní, pak doporučuji procházku po parcích Southern Ridges, nebo okolo Národního Rezervace MacRitchie Reservoir, kde můžete při troše štěstí potkat třeba opice. Absolutní „top“ je pak poměrně nákladná a časově náročná návštěva Zoologické zahrady, která patří mezi nejlepší na světě. (Bohužel nemám vlastní zkušenost. Z doslechu jsem ale na zdejší instituci slyšela samou chválu.)

 

33 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page