top of page
  • Obrázek autoraKlara Skuhrava

Camino Portuguese 4


Etapa šestá: Tui - Redondela

19. 9. – čtvrtek: Předpověď na dnešní den hlásí slunce a teploty šplhající se k 25°C! Před námi je nejdelší etapa, 31,6 km z Tui do Redondely. Vstáváme opět v 6:00 a z hostelu odcházíme ještě před sedmou. Tui necháváme za zády a brzy se dostáváme do úplné tmy. Vytahujeme čelovky a blikátka. Ve Španělsku je o hodinu více než v Portugalsku, a tak si tento nový zážitek putování ve tmě užíváme celou hodinu a patnáct minut.

Po šesti kilometrech děláme první pauzu na croissant a kafíčko. Cesta se rozdvojuje. Marie jde sama a přesto, že neví, kam má jít, nakonec odbočuje správně. Před O Porrino se vyhýbáme industriální zóně, a už tak dlouhou etapu natahujeme o dalších pár kilometrů. Nelitujeme. Trasa je to výrazně příjemnější, než silnice podél továren.

Procházíme nevzhledným městečkem O Porrino a všechny se potkáváme na jeho konci u obchodu Lidl. Majka má dobré tempo, a tak utíká dopředu. Delší pauzu děláme až v malé vesnici Mos. Zastavujeme ve zdejší restauraci a dáváme si do nosu. Po hodině a patnácti minutách se s plným břichem zvedáme od stolu. Čeká nás první z několika stoupání. Stačí několik kroků, abychom začali litovat dlouhé obědové pauzy.

I tak máme dobré tempo a makáme. Do Redondely přicházíme už okolo 17:00. Procházíme pod historickým mostem a pokračujeme dál skrz kamenné uličky až k soukromému bytu, který máme na dnešní noc zarezervovaný. Pereme, sušíme a odpočíváme.

Etapa sedmá: Redondela - Pontevedra

20. 9. – pátek: Dnes máme v plánu odpočinkových 20 kilometrů. Po včerejší více než hodinové chůzi ve tmě posouváme budíček na 6:30. Ze soukromého bytu tedy odcházíme až v 7:30.

Je pod mrakem. První zastávku děláme v Arcade. Na rohu ulice se tady nachází báječná kavárno-pekárna, ideální místo pro ranní kávu a croissant. Na své pouti potkáváme také prvního Čecha, se kterým se dáváme do řeči.

Dívám se na předpověď počasí, která je jedním slovem strašná. Zítra má pršet. Hodně pršet. V hlavě mi to šrotuje, a pak navrhuji holkám menší změnu. Místo 20 km si dáme o deset víc a dojdeme až do Portela, kde se nachází městské albergue s nemožností předchozí rezervace.

Přecházíme krásný románský most a stoupáme vzhůru. Za dalších deset kilometrů vidíme Pontevedru. Je 12:10 a my přicházíme k původně zamýšlenému cíli. Chvíli sedíme a domlouváme, jak dál. Nakonec se zvedáme a pokračujeme skrz město směrem na Portelu.

V centru města se zastavujeme u krásné historické věže a trochu se dělíme. Holky se jdou podívat na věž, já s Marií a Pavlou hledáme nějakou restauraci. Naše snažení končí u stánku s pizzou, kde nás po chvíli potkává i zbytek týmu. Společně pak zacházíme do Mercadony, velkého supermarketu, kde nakupujeme pár dobrot.

Dalších devět kilometrů jdeme úplně samy. Jako by se všichni poutníci rozplynuli. Těsně před Albergue děláme hloupé rozhodnutí. Zastavujeme v restauraci Posada do Peregrino. Během popíjení pivečka nás předchází přesně pět poutníků, kteří, jak později zjišťujeme, zabírají poslední volné postele v nedalekém albergue.

Přicházíme asi půl hodiny po poutnících. Pán domácí nám dává kontakt na nejbližší hotel, který se nachází zhruba další 2 kilometry odtud. Zamlouvám pokoje, a když přichází i Majka, můžeme vyrazit na poslední úsek. Po necelých třech kilometrech přicházíme do Meli, kde se nachází malý špinavý zájezdní hotel. Ochotná paní nám ukazuje tři dvoulůžkové pokoje. Myslím, že kdybychom nebyly tak unavené, pokračujeme dál. Takhle si leháme na postele a odpočíváme.

Místo odpočinkových dvaceti máme v nohách více než 31 kilometrů!

 

39 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page